Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă în cursul zilei de duminică pe Strada Zorilor, din cartierul Turnătoriei, chiar la poarta Liceului Mecanic.
După cum se poate vedea, conducătorul acestui autoturism a ales să parcheze de o manieră incredibilă. Sunt atât de multe... semne de întrebare: de ce să parchezi astfel? De ce să ocupi astfel trotuarul? Cum s-o fi dat jos conducătorul auto din mașină? Cum se va urca în ea când va dori să plece?
Chiar nu găsea niciun alt loc de parcare?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În urma unei evaluări interne privind contextul actual de securitate și necesitatea unei informări publice mai ample, a fost decisă amânarea exercițiului de alarmare publică „Miercurea Sirenelor”, a transmis ISU Prahova.

Anii de filme, poveștile de dragoste țesute aici, poate primele săruturi, tot ceea ce înseamna cinematograful din Câmpina pentru multe generații a devenit un morman de moloz.

În această dimineață, pompierii din Ploiești au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Blejoi, pe strada Buda.

Polițiștii din Florești au fost sesizați de o femeie despre faptul că fiul său, Georgian Daniel Pantaia, de 15 ani, a plecat în data de 2 martie, în mod voluntar de la domiciliul din localitatea Florești, împreună prietena sa, Carla Neda, de 12 ani, din aceeași localitate și nu au mai revenit până în prezent.