UPDATE - Familia a anunțat că trupul neînsuflețit este depus de marți la Capela Marin (de la Linie), iar înmormântarea va avea loc joi, ora 14.00, la Biserica ”Sf. Parascheva” și apoi Cimitirul Bobâlna.
Cunoscutul om de afaceri câmpinean Cătălin Mihart a încetat din viață. Împlinise în februarie 59 ani...
Cătălin Mihart era un cunoscut om de afaceri câmpinean, patron al mai multor societăți comerciale și destul de apropiat de mediul politic, ceea ce-l aducea frecvent în prim-planul opiniei publice. Printre altele, era concesionarul stânei de pe dealul Muscel.
Era născut pe 24 februarie 1965, căsătorit și avea un băiat.
Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate!

Câmpinenii au putut observa în ultimele luni cum unii dintre operatorii care găzduiau celebrele „păcănele” au închis activitatea, spațiile fiind eliberate.

Lucrările încep pe primul tronson, cel cuprins între intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu și intersecția cu Strada Industriilor și sunt executate de societatea SORCHIV GAZ din Breaza.

Poliția Locală Câmpina continuă acțiunile de identificare și eliberare a domeniului public de autovehiculele abandonate sau fără stăpân, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

În urma apariției articolului nostru "Hidro Prahova, parcă era gata primul tronson al Străzii Orizontului! Nu așa a fost informat președintele CJ Prahova la întâlnirea de duminică?", publicat astăzi, la prânz, societatea vizată a reacționat extrem de rapid și ne-a trasnmis un punct de vedere pe care îl publicăm integral.