CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Transbaiul, la faza de proiect. Consiliul Județean caută proiectant pentru primul tronson: Gura Vitioarei - Valea Doftanei

- Actualitate -

Transbaiul, la faza de proiect. Consiliul Județean caută proiectant pentru primul tronson: Gura Vitioarei - Valea Doftanei

Gura Vitioarei - Valea Doftanei este primul tronson din Transbaiul, prima șosea care au urma să traverseze nordul județului Prahova de la est la vest.

Acest prim segment de drum are 41,6 km, care va trebui reabilitat și modernizat. Valoarea alocată pentru proiectare și asistență tehnică este de aproape opt milioane lei. Valoarea estimată pentru execuție este de aproape 400 milioane lei.
Etapele următoare ale acestui proiect cuprind tronsoanele Valea Doftanei - Azuga, în valoarea de peste 760 milioane lei, și ramificație din Munții Baiului spre Bușteni, în valoare de peste 357 milioane lei.
În total, Transbaiul, la momentul actual, este estimat la peste 1,5 miliarde lei.


20 Aug 2024 18:57 1697 vizualizari


Comentarii






5044 vizualizari 20 Jun 2026 08:48 Cheloo de la

Cheloo de la "Paraziții", imobilizat de polițiști în centrul Câmpinei și dus la Spitalul Voila

Vineri spre seară, artistul Cheloo, de la trupa "Paraziții", pe numele său real Cătălin Ștefan Ion, a fost protagonistul unui incident în urma căruia a fost imobilizat și reținut de polițiștii din Câmpina.

citeste mai mult
4101 vizualizari 19 Jun 2026 20:51 De la 1 iulie, Poliția Locală Câmpina va lucra doar în două schimburi

De la 1 iulie, Poliția Locală Câmpina va lucra doar în două schimburi

Joi, 25 iunie, este ședință ordinară a Consiliului Local Câmpina. Unul dintre punctele aflate pe ordinea de zi este Regulamentul de Organizare și Funcționare a Poliției Locale, proiect inițiat de primarul Irina Nistor.

citeste mai mult
1068 vizualizari 19 Jun 2026 10:34 Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Completul Secției Penale a Tribunalului Prahova a decis, joi, prelungirea arestării preventive a lui Adrian Stoican cu încă 30 de zile, până la data de 27 iulie 2026 inclusiv.

citeste mai mult
2551 vizualizari 19 Jun 2026 10:23 Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Până pe 29 iunie se primesc propuneri, sugestii și opinii cu valoare de recomandare pentru proiectul privind un nou regulament al Clubului Sportiv Câmpina. Proiectul a fost inițiat de primarul Irina Nistor și, conform legii, se află în procedură de transparență decizională, fiind supus consultării publice.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV