UPDATE - Din verificările efectuate de polițiști a rezultat că bărbatul avea permisul de conducere anulat, iar numerele provizorii ale mașinii erau expirate.
Polițiștii prahoveni au fost anunțați printr-un apel la 112 că pe un drum din comuna Filipeștii de Pădure a avut loc un accident rutier grav, în care a fost implicat o singură mașină.
Din primele verificări, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 52 ani, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 101, pe raza comunei Filipeștii de Târg, a pierdut controlul asupra direcției de mers lovind gardul unui imobil. Ulterior impactului, autoturismul a rămas suspendat pe gard, conducătorul auto fiind proiectat din autoturism. Din păcate, bărbatul a fost declarat decedat de echipajul medical sosit la locul accidentului.
(Foto cu caracter ilustrativ)
CâmpinaTV.ro a semnalat în mai multe rânduri situații de pe domeniul public în care vegetația părea să pună stăpânire pe carosabil sau trotuare ori alte căi de acces. De asemenea, mulți câmpineni scriu pe rețele de socializare despre situații similare.
Un câmpinean a postat pe rețelele de socializare o serie de imagini suprinse zilele trecute pe Strada Milcovului, la intrarea dinspre Strada BP Hasdeu, pe lângă fostul complex alimentar.
”Ghinion” ar putea zice bărbatul de 37 ani, care avea permisul suspendat și a fost prins de... radar. Alții ar putea spune, pe drept cuvânt, teribilism, prostie, inconștiență...
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că pe Strada Podului, în zona Bulevardului, există o mică alunecare de teren, acoperită de vegetație abundentă, care poate fi un pericol pentru oricine trece prin zonă.