23 dintre cei mai mici atleţi ai CSS Constantin Istrati Câmpina au participat sâmbătă, 10 iunie, la Poiana Braşov, la Cupa "Luceafărul", o competiţie dedicată categoriilor copii I, II şi III. Câmpinenii au obţinut 22 de medalii, dintre care 13 pentru locul I, 5 pentru locul al II-lea şi 4 pentru locul al III-lea.
S-a concurat în probele de 50m, 60m, 200m, 800m, săritura în lungime, aruncarea mingii de oină şi aruncarea greutăţii, iar sportivii câmpineni care au urcat pe podium sunt:
Iulia Cristea, Serena Neaţă, Eva Duţă, Patricia Mocanu, Iana Seneş, Raisa Tarău - fete;
Eduard Unguroaică, David Marin, Octavian Cristea, Ştefan Gagiu, Darius Dragotă - băieţi.
În plus, sportivii Iulia Cristea şi Eduard Unguroaică au obţinut şi cupe pentru cele mai bune performanţe din concurs, conform tabelei internaţionale de marcaj.
Elevii antrenorilor Nicolae Pavel, Mihaela Marin şi Jenica Bran au demonstrat încă odată că şcoala câmpineană de atletism produce sportivi de valoare la toate categoriile juvenile.
Competiţia de la Poiana Braşov a fost organizată de Asociaţia Municipală de Atletism Braşov şi s-a constituit într-un excelent prilej de repetiţie generală pentru finala Campionatului Naţional de Atletism petru Copii, care va avea loc la Bucureşti pe 18 şi 19 iunie.

Rar se întâmplă să poți vedea la un meci, chiar și de juniori, o asemenea cădere inexplicabilă, cum a înregistrat CS Câmpina în repriza secundă a partidei de la Ploiești, cu CSM-ul din localitate.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, duminică după-amiază s-au întâlnit pentru un ultim meci amical înaintea începerii returului, Sportul Câmpina și CS Cornu II.

Cei mai mici atleți de la CSS "Constantin Istrati" Câmpina au participat la "Cupa Micul Atlet" de la Bacău, care a avut loc sâmbătă, 28 februarie, o competiție interjudețeană foarte disputată și cu o prezență numeroasă a micilor sportivi.

În sala de atletism „Ioan Soter” din București s-au desfășurat Campionatele Naționale de Seniori și Tineret, competiție la care sportivii câmpineni de la CSS „Constantin Istrati” au obținut două medalii.