Accident rutier în Comarnic, DN1, produs în jurul miezului nopții trecute. La locul indicat, conform purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, s-au deplasat o autospecială de stingere, o descarcerare și un echipaj SMURD. În eveniment au fost implicate două autoturisme, în care se aflau cinci ocupanți, printre care și un minor.
Pentru doi dintre ocupanți a fost nevoie de intervenția echipajului de descarcerare pentru extragerea din autoturism. Persoanele încarcerate (bărbat aproximativ 28 ani și femeie aproximativ 54 ani) erau conștiente și cooperante. Bărbatul a fost transportat la spital de o ambulanță SAJ, prezentând diverse traumatisme. Celelalte persoane implicate au primit doar îngrijiri medicale la fața locului, mai informează sursa citată.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.

Strada Petre Liciu din Câmpina era una dintre străzile cu frecvente probleme cauzate de canalizarea pluvială.

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.