După o calificare en-fanfare, cu trei victorii din tot atâtea meciuri, echipa de juniori III feminin a CS Câmpina, antrenată de Daniel Vasile, a jucat miercuri semifinala cu Transilvania Brașov, practic, echipa gazdă a turneului.
La capătul unui meci spectaculos, cu multe răsturnări de scor, după 13-13 al pauză, brașovencele pregătite de fosta mare sportivă Mariana Tîrcă s-au impus cu scorul de 25-22. Pentru formația câmpineană au marcat A. Dragomir - 9 goluri, C. Vasile - 5 goluri, G. Roiniță - 4 goluri, S. Robu - 3 goluri, A. Stamate și T. Jubea - câte un gol.
Joi, CS Câmpina va juca finala mică, pentru locurile III-IV, cu echipa Corona Brașov, care a pierdut, tot miercuri, cealaltă semifinală a categoriei în fața echipei Rapid București.
De asemenea, și echipa feminină de juniori IV a CS Câmpina, antrenor Denisa Toma, a continuat miercuri competiția, obținând prima victorie - 26-2 cu Viitorul Pitești, dublată de un nou succes, 22-3 cu CS Aricești. Fetele Denisei Toma vor continua și joi, de la 12.30, cu ultimul meci, cu HC Junior Buzău.

În perioada 27 iunie - 4 iulie, la Costinești a avut loc Campionatul Național de Minibaschet, competiție la care a participat și echipa masculină a CS Câmpina, antrenor Cristina Potgieter.

Pe stadionul de atletism „Nicolae Mărășescu”, de la Craiova, au avut loc la finalul acestei săptămâni Campionatele Naționale de Atletism pentru sportivi sub 20 ani, competiție la care a fost reprezentat și CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

Pe 18 iulie va avea loc reunirea lotului formației CS Câmpina, care a încheiat precedenta ediție a campionatului Ligii a a 4-a Prahova pe locul 5.

Promovată în Liga a 4-a, Muscelul Câmpina se pregătește deja, deocamdată, din punct de vedere administrativ, pentru a răspunde exigențelor noului eșalon.