De marți, 2 mai 2023, a început mandatul noului manager interimar al Spitalului Municipal Câmpina, Marius Niculescu. L-am vizitat pe noul manager interimar, care are un mandat de maximum șase luni, până la organizarea concursului pentru această funcție.
Din discuția cu noul manager al Spitalului Municipal Câmpina, dincolo de o prezentare a activității sale profesionale de până acum, au reieșit o serie de informații interesante. Astfel, în privința primei impresii, Marius Niculescu ne-a precizat că știa în mare măsură activitatea acestei unități medicale, dar a vorbit și despre o serie de proiecte, inclusiv despre proiectul mult discutat privind un posibil centru de urgență pe locul fostului cinematograf.
De asemenea, Marius Niculescu a mai adăugat că se va înscrie la concursul pentru funcția de manager, dorindu-și un mandat complet la conducerea Spitalului Municipal.
Urmăriți materialul video, pentru că veți afla lucruri interesante.

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

Comisia Municipală pentru Siguranța Circulației a decis instituirea de sensuri unice pe străzile Sondei și Bucea, în vederea fluidizării și eficientizării traficului rutier. Măsura se va aplica "în perioada următoare", fără a fi comunicată o dată exactă.