După o scurtă pauză, Campionatul Național Feminin de Juniori III s-a reluat cu etapa a VII-a, în care CS Câmpina a întâlnit, în sala Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu”, formația CSM Ploiești.
Ploieștencele reprezintă una dintre cele mai bune echipe din această serie, cu două jucătoare în echipa națională a României, astfel că evoluția câmpinencelor poate fi apreciată ca una foarte bună, elevele lui Daniel Vasile ridicându-se în multe momente ale jocului la nivelul adversarului. În final, jucătoarele formației oaspete s-au impus la o diferență de șapte goluri, după un spectacol sportiv agreabil, favorizat și de atmosfera frumoasă creată în sală de suporterii (părinții) jucătoarelor celor două echipe.
CS Câmpina a aliniat în această partidă următorul lot de jucătoare: Cătălina Antonie, Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir (un gol), Ilinca Neagu (un gol), Sofia Robu (4 goluri), Antonia Robu (un gol), Daria Cojani, Rebeca Chitălan, Alessia Stamate (4 goluri), Gabriela Roiniță (5 goluri), Teodora Jubea (două goluri), Cristina Călărașu (7 goluri).
Partida a fost arbitrată de D. Dinu și A. Vovec, ambii din Mizil.

Un nou adversar din Liga a 3-a pentru CS Câmpina, vecinii de la Tricolorul Breaza, a adus un meci de pregătire agreabil, spectaculos pentru privitorul neutru.

Grupa de juniori sub 18 ani a CS Câmpina, antrenor Roberto Opatchi, a jucat în cursul zilei de miercuri un meci amical cu gruparea similară a clubului Concordia Chiajna, pe terenul acesteia.

La finalul acestei săptămâni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Juniori, toate categoriile, la care CSS Constantin Istrati Câmpina a avut zece sportivi participanți. A fost ultima competiție importantă înaintea finalelor din sezonul de iarnă, finale care se vor desfășura la sfârșitul lunii februarie și în prima parte a lunii martie.

Meci echilibrat și pasionant oferit de CS Câmpina și Gloria Buzău într-o nouă rundă a Campionatului Național de Handbal feminin pentru juniori II.