Poienarii au revenit în fața propriilor suporteri cu speranța unui rezultat bun, care să-i scoată dintr-o pasă nu tocmai pozitivă, impactul cu Liga A fiind resimțit din plin de elevii lui Valentin Bunea și Alin Postolache.
Avântul Măneciu a părut să fie adversarul ideal pentru situația delicată a poienarilor, care au dominat clar partida, mai ales în a doua sa parte, atunci când poienarii au reușit să și marcheze, prin Alexe și Beju. Fluierul final a adus o victorie mult așteptată, o victorie de moral și care poate fi începutul unei serii de jocuri promițătoare. Totuși, trebuie ținut cont că pentru nivelul general al Ligii A, nici adversarul de marți după-amiază nu a fost chiar un adversar de calibru.
Rezultatele complete ale acestei etape – aici.
Etapa viitoare, Triumf Poiana Câmpina va juca în deplasare la FC Bănești.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Meci foarte animat, spectaculos, cu multe goluri - șapte, cu două penalty-uri, două autogoluri, dar, din păcate, cu un rezultat defavorabil formației câmpinene.

Timp de două zile sunt programate jocurile etapei a 14-a din primul eșalon județean.

La Gala Handbalului Prahovean, care a avut loc la Ploiești, un moment special a fost dedicat CS Câmpina, club cu o puternică secție de handbal, cu două echipe feminine calificate la turneele finale ale Campionatului Național, la diverse categorii de juniori.

Jocurile etapei a 14-a sunt programate în zilele de sâmbătă și duminică. Iată programul complet și delegările: