CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Asociația Câmpina Tânără, partenerul Fundației Zurli în campania „Încalță un copil, de iarnă!”

- Social -

Asociația Câmpina Tânără, partenerul Fundației Zurli în campania „Încalță un copil, de iarnă!”

Asociația Câmpina Tânără a încheiat un parteneriat cu Fundația Zurli pentru a sprijini cea de-a VI-a ediție a campaniei naționale "Încalță un copil, de iarnă!", o inițiativă care își propune să aducă speranță și căldură în viețile copiilor din comunitățile vulnerabile ale României.

“Pentru noi, aceasta nu este doar o campanie, ci o misiune de suflet. Știm că, dincolo de orașele noastre aglomerate, există copii pentru care un gest simplu - o pereche de ghete noi - poate însemna mai mult decât un dar: poate însemna șansa de a merge la școală, de a se juca în zăpadă sau pur și simplu de a trece iarna în siguranță și cu demnitate”, se menționează în comunicatul transmis de Asociația Câmpina Tânără.
Sub sloganul „Împreună facem Roata Binelui să se învârtă”, Asociația Câmpina Tânără va lucra alături de Fundația Zurli pentru a mobiliza comunitatea locală și națională, astfel încât să se strângă cât mai multe ghetuțe călduroase pentru copiii care trăiesc în sărăcie extremă, acei copii „invizibili” care nu au curajul să viseze la ghete noi sau haine groase.

Cum ne putem implica împreună?
Până pe 15 decembrie 2024, puteți dona o pereche de ghete noi, împachetate frumos, menționând pe cutie mărimea. Pachetele vor fi colectate de voluntarii Asociației Câmpina Tânără. Pe lângă ghete, puteți adăuga în pachete haine groase, cărți, jucării sau rechizite - mici gesturi care pot aduce o mare bucurie.
Dacă timpul nu vă permite să faceți cumpărături, puteți dona direct contravaloarea unei perechi de ghete, iar Asociația Câmpina Tânără se va ocupa de achiziționare și distribuție.
Pentru detalii despre locațiile de colectare și modul în care puteți dona, puteți contacta Asociația Câmpina Tânără numărul de telefon 0723.113.200 sau pe pagina oficială.

“Acest parteneriat este mai mult decât o inițiativă caritabilă. Este o dovadă că împreună putem schimba destine. Fiecare copil încălțat în această iarnă va simți că nu este singur, că există oameni care îl văd, care îl respectă și care îi vor binele. Vă invităm să vă alăturați în această campanie de suflet și să demonstrăm că bunătatea nu are limite. Împreună putem transforma iarna acestor copii într-un Crăciun cu adevărat magic!”, este mesajul Asociației Câmpina Tânără.


09 Dec 2024 15:00 1122 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
3306 vizualizari 12 Mar 2026 07:31 A încetat din viață un dascăl minunat - Cristina Cristian, profesor de matematică la Colegiul Tehnic Forestier Câmpina

A încetat din viață un dascăl minunat - Cristina Cristian, profesor de matematică la Colegiul Tehnic Forestier Câmpina

După o luptă grea cu o boală nemiloasă, a părăsit această lume mult prea devreme Cristina Cristian, profesor de matematică la Colegiul Tehnic Forestier Câmpina, unul dintre dascălii iubiți și apreciați de elevi și colegi, deopotrivă.

citeste mai mult
439 vizualizari 10 Mar 2026 19:44 Grădinița “Iulia Hasdeu” din Câmpina, printre beneficiarii echipamentelor IT din cadrul proiectului DIGIPED, finanțat prin PNRR

Grădinița “Iulia Hasdeu” din Câmpina, printre beneficiarii echipamentelor IT din cadrul proiectului DIGIPED, finanțat prin PNRR

157 de unități de învățământ din țară vor fi dotate cu echipamente IT în cadrul proiectului DIGIPED - Inovație digitală în educația preuniversitară, finanțat prin PNRR.

citeste mai mult
363 vizualizari 10 Mar 2026 07:30 Poveștile Matos. ”Prima condiție a fost încrederea”

Poveștile Matos. ”Prima condiție a fost încrederea”

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni simpli, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

citeste mai mult
720 vizualizari 07 Mar 2026 12:00 Marșul pentru Viață - Câmpina 2026, sub semnul solidarității pentru mamă și copil

Marșul pentru Viață - Câmpina 2026, sub semnul solidarității pentru mamă și copil

Pe 28 martie 2026, cu două săptămâni înaintea Sfintelor Sărbători Pascale, la Câmpina va avea loc cea de-a 16-a ediție a Marșului pentru Viață. Sub tema "Solidaritate pentru amândoi", ediția din acest an evidențiază necesitatea sprijinului real pentru mamă și copil, înainte și după naștere, ca responsabilitate comună a societății.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV