La Câmpina, noua administrație a făcut niște eforturi și a achiziționat și montat noi panouri de afișaj stradal.
Am scris destul de recent despre acestea, inclusiv prețul de achiziție al lor - 560 lei, fără TVA, pentru fiecare.
Dar imediat după montarea lor, deja sunt motive de nemulțumire, chiar și la nivelul administrației locale. Degeaba se fac eforturi de a schimba fața orașului, degeaba se cheltuie bani, dacă vine un Dorel, dă cu prenadez și după ce trece evenimentul, panoul rămâne așa cum se vede în imagine. Și va veni alt eveniment, cu alt afiș... alt prenadez... astfel că în scurt timp noile panouri vor deveni la fel de mizerabile precum cele pe care le-au înlocuit. Și parcă este păcat.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pe Strada Înfrățirii din Băicoi, care face legătura cu DN1, a avut loc marți după-amiază un tragic accident rutier.

Într-una dintre ultimele hale rămase în picioare din ceea ce a fost IRA Câmpina, marți, firma CSR (proprietarul locației) a predat amplasamentul constructorului pentru realizarea unei hale de producție pentru echipamente de comunicații.

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, alături de primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, au fost în cursul dimineții de marți, 16 iunie, pe șantierul lucrării de consolidare a drumului de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, drum surpat la începutul acestui an.

Polițiștii din Breaza au oprit pentru control, la data de 15 iunie 2026, în jurul orei 17.30, un autoturism care circula pe raza localității.