CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Pe Calea Doftanei, accident între un autoturism și o trotinetă electrică. Conducătorii ambelor vehicule erau... băuți

- Actualitate -

Pe Calea Doftanei, accident între un autoturism și o trotinetă electrică. Conducătorii ambelor vehicule erau... băuți

Pe Calea Doftanei din Câmpina a avut loc marți, 26 noiembrie, în jurul orei 17.30, un accident rutier destul de bizar, soldat din fericire doar cu pagube materiale.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, din verificările efectuate de polițiști la fața locului, s-a stabilit faptul că impactul a avut loc între un autoturism condus de un bărbat de 62 ani și... un bărbat de 56 ani care se deplasa pe o trotinetă electrică. În urma testării cu aparatul etilotest a celor doi conducători, s-a constatat faptul că amândoi emanau halenă alcoolică - la bărbatul care conducea autoturismul, rezultatul fiind de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar la cel cu trotineta, aparatul a indicat valoarea de 0,27 mg/l alcool pur în aerul expirat. Conducătorul auto a fost condus la o unitate medicală în vederea recoltării de mostre biologice de sânge.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în vederea stabilirii cu exactitate a situației de fapt, a mai informat sursa citată.

(Foto cu caracter ilustrativ)


27 Nov 2024 20:11 2532 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
187 vizualizari 07 Dec 2025 14:47 Au venit primele analize. Apa din stația de tratare este potabilă. Urmează cea din rețeaua de distribuție

Au venit primele analize. Apa din stația de tratare este potabilă. Urmează cea din rețeaua de distribuție

Consiliul Județean Prahova a transmis un comunicat privind analiza apei din zona Câmpina. Iată comunicatul:

citeste mai mult
337 vizualizari 07 Dec 2025 14:07 HidroPrahova a prezentat o situație a reluării furnizării apei în localitățile din zona Câmpina

HidroPrahova a prezentat o situație a reluării furnizării apei în localitățile din zona Câmpina

În fața unui volum tot mai mare de informații și de solicitări, HidroPrahova a transmis un comunicat în care prezintă situația furnizării apei în fiecare localitate în parte din zona Câmpina, care a fost afectată de criza apei și în care au apărut avarii. Iată comunicatul:

citeste mai mult
397 vizualizari 07 Dec 2025 13:06 HidroPrahova explică de ce sunt probleme în alimentarea cu apă, după repornirea furnizării

HidroPrahova explică de ce sunt probleme în alimentarea cu apă, după repornirea furnizării

Chiar dacă furnizarea apei s-a reluat tot mai mulți oameni reclamă probleme în alimentarea cu apă. În acest context, HidroPrahova a explicat:

citeste mai mult
694 vizualizari 07 Dec 2025 11:06 Reabilitarea bazinului de la Lunca Mare ar trebui să fie o prioritate. Are o capacitate de 258.000 mc

Reabilitarea bazinului de la Lunca Mare ar trebui să fie o prioritate. Are o capacitate de 258.000 mc

Unii dintre noi știam de existența Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare. Alții au auzit pentru prima dată acum, odată cu criza apei care a afectat 12 localități din Prahova. O criză care nu s-a încheiat după reluarea furnizării apei, deoarece problemele tehnice de la Barajul Paltinu nu au fost rezolvate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV