Marți după-amiază, la Câmpina, la intersecția dintre Bulevardul Carol I și Strada Golești, a avut loc un accident de circulație.
Două mașini s-au cionit pe fondul neacordării de prioritate. Din fericire, nu a fost nimeni rănit, din accident rezultând doar pagube materiale. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. La fața locului a sosit și o Ambulanță, dar nicio persoană nu a avut nevoie de transport la spital.
Circulația a fost blocată pentru scurt timp.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Câmpina are în sfârșit buget, după 128 zile de la începerea anului, adică după mai mult de o treime din acest an.

La începutul acestui an, surparea drumului care asigură ieșirea din Câmpina spre zona de nord a dus la închiderea totală a circulației.

Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina a găzduit vineri o acțiune dedicată Zilei Europei, o acțiune realizată de Consiliul Școlar al Elevilor din această instituție de învățământ.

La 30 de ani de când a început povestea "turnului înclinat" din centrul municipiului Câmpina și la zece ani de când a început să se vorbească despre procedurile privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică a imobilului, la nivelul administrației locale s-au luat decizii importante.