CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

S-a găsit soluția ca HM Junior să se antreneze pe terenul sintetic de fotbal. Când se va găsi o soluție și pentru ca juniorii de la CS Câmpina să poată juca în campionat?

- Sport -

S-a găsit soluția ca HM Junior să se antreneze pe terenul sintetic de fotbal. Când se va găsi o soluție și pentru ca juniorii de la CS Câmpina să poată juca în campionat?

De câțiva ani buni, Câmpina fotbalistică s-a evidențiat printr-o absență aproape totală din orice fel de competiție și printr-un conflict al orgoliilor între cluburile CS Câmpina și HM Junior Câmpina. Nu reluăm întreaga poveste cu disputele dintre cele două cluburi, la nivel de conduceri, cert este doar că, în momentul de față, am intrat într-un nou sezon fotbalistic în care echipele CS Câmpina nu joacă în nicio competiție tocmai din cauza litigiilor cu HM Junior și Asociația Județeană de Fotbal. Totuși, echipele HM Junior se antrenează acum pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, grație unei inițiative a părinților acestor copii și a unei soluții găsită împreună cu administrația locală.

După cum se știe, după izbucnirea litigiului dintre cele două grupări, copiii de la HM Junior nu au mai avut acces pe terenul sintetic de fotbal. Părinții s-au adresat administrației locale și s-a găsit o soluție. Cum CS Câmpina este în litigiu cu HM Junior și cum baza sportivă este administrată de CS Câmpina, părinții s-au gândit, iar ideea lor a fost acceptată la nivelul Primăriei, ca o persoană fizică privată să închirieze terenul sintetic pentru antrenamentele Clubului HM Junior. Asta pentru că nimeni nu poate interzice accesului unei persoane care vrea să închirieze terenul și fiecare este liber să aducă pe terenul sintetic, în intervalul închiriat, pe oricine dorește. Ideea a fost pusă în aplicare marți seară, când un părinte de la HM Junior a închiriat și plătit în numele său terenul de joc unde s-a antrenat una dintre grupele de juniori de la clubul lui Hagianu.
Deci, pentru acești copii s-a găsit o soluție, un artificiu prin care să li se permită accesul pe teren. Pentru copiii de la CS Câmpina când se va găsi o soluție pentru a se putea înscrie și ei în campionat, pentru a putea juca efectiv și nu doar partide amicale?! Poate că o discuție serioasă și aplicată în Consiliul Local va aduce lumină în acest caz. Noi vrem să vedem acest ”artificiu” făcut pentru HM Junior ca pe un prim pas spre rezolvarea litigiului dintre cele două părți și, așa cum s-a găsit o soluție pentru ca juniorii de la HM să se poată antrena pe terenul sintetic, normal ar fi ca administrația locală să găsească soluții și pentru ca juniorii Clubului Sportiv Câmpina să poată juca în competiții, pentru că, până la urmă, acesta este scopul înființării clubului. Și pentru că atât părinții copiilor de la CS Câmpina, cât și părinții copiilor de la HM Junior plătesc taxe și impozite locale la aceeași administrație publică.


13 Nov 2019 19:43 5875 vizualizari


Comentarii






  • 14.11.2019 10:44 Marian Noi suntem prosti,ca am crezut tot felul de promisiuni și în final nu sa întâmplat nimic,copii noștri nu pot juca meciuri oficiale.Poate la anu' sau NU.
  • 13.11.2019 22:05 Cristi Păcat de copiii Clubului Sportiv! Intreb oare ce gândesc părinții acestor copii care au de suferit din cauza nepăsării oamenilor care conduc Clubul și nu in ultimul rând a Consiliului Local ,al Primarului care prin neimplicarea lor arată nepăsare și indiferenta. Oare dacă unul dintre cei amintiți mai sus ,ar fi avut copilul înscris la secția de fotbal ,sau vreun interes personal ,tot așa s-ar fi comportat?
  • 13.11.2019 20:08 Alin Ca cei de la Primarie par mai interesati sa rezolve problemele unui club privat decat ale clubului primariei, spune totul despre ”interesul” lor. Sa le fie rusine!
644 vizualizari 15 Dec 2025 12:39 Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

La finalul săptămânii trecute, la Miercurea Ciuc a avut loc Campionatul Național de Natație pentru cadeți, competiție la care clubul câmpinean Barracuda a fost reprezentat de Maria Brotoiu, antrenor Gabriel Cojocaru.

citeste mai mult
387 vizualizari 15 Dec 2025 07:18 Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Timp de două zile, în sălile de sport din Valea Călugărească, Plopeni, Blejoi, Breaza și Vălenii de Munte au avut loc meciurile din faza grupelor a ediție a 31-a a Cupei ”Moș Crăciun”, organizată de AJF Prahova.

citeste mai mult
818 vizualizari 14 Dec 2025 13:33 Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Partida Chindia Târgoviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă, a fost ultima delegare în liga secundă pentru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

citeste mai mult
687 vizualizari 13 Dec 2025 14:18 Două prahovence pe podiumul Cupei Europei la bob feminin două persoane

Două prahovence pe podiumul Cupei Europei la bob feminin două persoane

Georgeta Popescu, din Câmpina, și Teodora Vlad, din Brebu, au adus mândrie delegației României la Cupa Europei la bob, a cărei a treia etapă a avut loc la Altenberg, Germania.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV