Inspectoratul Județean de Poliție Prahova informează că, în perioada 14-15 mai 2022, între orele 22.00-4.00, traficul rutier pe DN1 E60 va fi restricționat la km 69+925 (Movila Vulpii), pe banda numărul 1, sensul de mers Câmpina către Ploiești.
Scopul acestor restricții este desfășurarea de ”lucrări de remediere deficiențe la trecerea la nivel cu calea ferată, km CFR2+390 (Linia 311 Buda - Slănic)”. Conducătorii auto sunt rugaţi să respecte semnalizarea rutieră aferentă închiderii circulaţiei, se mai arată în informarea transmisă de Inspectoratul Județean de Poliție Prahova.

Blocurile de pe Strada Constantin Istrati au fost racordate multă vreme la rețeaua de alimentare cu apă a Școlii de Agenți de Poliție “Vasile Lascăr” din Câmpina.

În urma unei evaluări interne privind contextul actual de securitate și necesitatea unei informări publice mai ample, a fost decisă amânarea exercițiului de alarmare publică „Miercurea Sirenelor”, a transmis ISU Prahova.

Anii de filme, poveștile de dragoste țesute aici, poate primele săruturi, tot ceea ce înseamna cinematograful din Câmpina pentru multe generații a devenit un morman de moloz.

În această dimineață, pompierii din Ploiești au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Blejoi, pe strada Buda.