Pe un circuit nou, la Balș, a avut loc vineri, 21 octombrie, Cupa ”Olteniei” la motocros, în organizarea Moto-Club Top Cross TCS Otopeni, competiția având loc cu numai o zi înaintea etapei pe echipe a Campionatului Național de Motocros.
În condițiile în care mai mulți sportivi ai clubului câmpinean Lido sunt accidentați, la Balș au fost prezenți doar trei alergători de la clubul condus de Cătălin Duță. Ei au reușit performanțe bune și foarte bune, cu clasări pe podium, promovând încă o dată sportul câmpinean la nivel național.
Iată rezultatele obținute de sportivii de la Lido Câmpina:
Alexandru Fota - locul 1, clasa amatori;
Adrian Badea - locul 2, clasa veterani I;
Eduard Badea - locul 6, clasa MX2 junior.
Felicitări, tuturor!

La finalul săptămânii trecute, la Otopeni, la Complexul Olimpic de Natație au avut loc Campionatele Naționale la juniori, tineret și seniori.

La Bănești, Sportul Câmpina a avut parte de un adversar dificil, incomod, cu o denumire exotică, Arizona.

Meci cu o desfășurare incredibilă la Coada Izvor, acolo unde CS Câmpina nu a putut trece de gazdele de la CS Mănești, înregistrând prima remiză a sezonului.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci al etapei, ultimul fiind programat duminică.