CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Al patrulea deces al unei persoane infectate cu coronavirus. Și în acest caz, pacientul avea unele afecțiuni cronice

- Actualitate -

Al patrulea deces al unei persoane infectate cu coronavirus. Și în acest caz, pacientul avea unele afecțiuni cronice

Grupul de Comunicare Strategică informează că luni dimineață a fost înregistrat cel de-al patrulea dece în România, al unei persoane la care s-a confirmat infectarea cu noul coronavirus. Este vorba despre o femeie de 72 de ani, , internată de vineri la Spitalul Județean de Urgență Suceava.

Potrivit datelor furnizate de Grupul de Comunicare Strategică, femeia avea diabet și afecțiuni cardio-vasculare. În cazul ei, nu există istoric de călătorie și nici nu se cunoaște să fi venit în contact cu o persoană confirmată pozitiv cu coronavirus. Ancheta epidemiologică va stabili cum a ajuns pacienta de 72 de ani să se infecteze cu noul coronavirus.
După cum știți, duminică, 22 martie 2020, au fost înregistrate primele trei decese în România ale unor pacienți infectați cu coronavirus, în toate trei cazurile fiind vorba despre persoane cu afecțiuni cronice preexistente. De asemenea, opt cetățeni români aflați în străinătate (șapte în Italia și unul în Franța) au decedat din cauza noului coronavirus.


23 Mar 2020 12:02 3001 vizualizari


Comentarii






264 vizualizari 27 Jul 2026 20:10 Primăria Câmpina propune un nou regulament pentru acordarea finanțărilor nerambursabile

Primăria Câmpina propune un nou regulament pentru acordarea finanțărilor nerambursabile

Până pe 3 august, persoanele interesate pot depune propuneri la proiectul de regulament pentru acordarea finanțărilor nerambursabile în baza Legii 350.

citeste mai mult
713 vizualizari 27 Jul 2026 17:52 Restricții de circulație pe Strada Maramureș

Restricții de circulație pe Strada Maramureș

Primăria Câmpina a anunțat că, în contextul lucrărilor de reabilitare a rețelei de canalizare, pe Strada Maramureș vor fi impuse restricții temporare de circulație, astfel:

citeste mai mult
885 vizualizari 27 Jul 2026 12:06 Cum a “dispărut” hidroizolația de la sala de sport a Școlii Hasdeu din Câmpina... Suprafața de joc este distrusă complet și va fi schimbată

Cum a “dispărut” hidroizolația de la sala de sport a Școlii Hasdeu din Câmpina... Suprafața de joc este distrusă complet și va fi schimbată

Sala de sport de la Școala Gimnazială "B.P. Hasdeu" din Câmpina a fost construită în cadrul unui proiect cu fonduri europene în valoare totală de 16.260.252,36 lei, finanțat prin POR 2014-2020.

citeste mai mult
1496 vizualizari 27 Jul 2026 11:50 Copaci „asasinați” în curtea unei foste grădinițe din Câmpina

Copaci „asasinați” în curtea unei foste grădinițe din Câmpina

Probabil s-a dorit o acțiune de toaletare, dar a rezultat „asasinarea” unor copaci... S-a întâmplat la Câmpina, în curtea fostei gădinițe de pe Strada Griviței, în apropierea Casei de Cultură „Geo Bogza”. Precizăm că vorbim despre o proprietate privată.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV