Programul primei ediții a Cupei "Seva" la fotbal, competiție care va avea loc la Câmpina în perioada 5-7 iulie 2019

Sport (Categoria articolului)

După cum v-am informat deja, cel mai important eveniment sportiv care se anunță în această vară la Câmpina este Cupa "Seva", competiție pentru copii și juniori, la care participă 29 de echipe cu peste 400 de copii. Competiția este finanțată de Hotelul Restaurant Seva, iar principalul organizator al turneului este antrenorul Roberto Opatchi.

Pe terenul sintetic din incinta Căminului Petrol din Câmpina vor fi amenajate patru terenuri - două cu dimensiunile de 50x30m (pentru sportivii născuți în 2009 și 2010, care vor juca în echipe de 6+1, meciurile având o durată de 2x20 minute) și două cu dimensiunile de 40x20m (pentru echipele cu jucători născuți în 2011 și 2012, care vor juca în sistem 5+1, pe o durată de 2x15 minute). Iată și programul turneului pentru fiecare categorie în parte:

Categoria 2009, terenul 1
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Champions București - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 10.00, Petrolul Ploiești - Petrolul 95 Ploiești
- ora 14.00, Champions Bucureșlti - Petrolul 95 Ploiești
- ora 15.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Petrolul Ploiești 
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Champions București - Petrolul Ploiești
- ora 10.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Petrolul 95 Ploiești

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, CS Câmpina - Flacăra Moreni
- ora 12.00, Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic - Viking Ploiești
- ora 16.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
- ora 17.00, Flacăra Moreni - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, CS Câmpina - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 12.00, Flacăra Moreni - Viking Ploiești

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2010, terenul 3
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Petrolul 95 Ploiești - Champions București
- ora 10.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Tricolorul Breaza
- ora 14.00, Champions București - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 15.00, Petrolul 95 Ploiești - Tricolorul Breaza
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Petrolul 95 Ploiești - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 10.00, Champions București - Tricolorul Breaza

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, Petrolul 95 Ploiești II - Petrolul Ploiești
- ora 12.00, Caraimanul Bușteni - CSM Ploiești
- ora 16.00, Petrolul 95 Ploiești II - CSM Ploiești
- ora 17.00, Petrolul Ploiești - Caraimanul Bușteni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, Petrolul 95 Ploiești II - Caraimanul Bușteni
- ora 12.00, Petrolul Ploiești - CSM Ploiești

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2011, terenul 4
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Petrolul Ploiești - Champions București
- ora 10.00, Flacăra Moreni - Petrolul 95 Ploiești
- ora 14.00, Petrolul Ploiești - Petrolul 95 Ploiești
- ora 15.00, Champions București - Flacăra Moreni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Petrolul Ploiești - Flacăra Moreni
- ora 10.00, Champions București - Petrolul 95 Ploiești

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - CS Câmpina
- ora 12.00, Viking Ploiești - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 16.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 17.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Viking Ploiești
- ora 12.00, CS Câmpina - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2012, terenul 2
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Caraimanul Bușteni - Viitorul Comarnic
- ora 10.00, Champions București - CS Câmpina
- ora 11.00, Viitorul Comarnic - Champions București
- ora 12.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
- ora 14.00, Viking Ploiești - Caraimanul Bușteni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Champions București - Viking Ploiești
- ora 10.00, CS Câmpina - Caraimanul Bușteni
- ora 11.00, Viking Ploiești - Viitorul Comarnic
- ora 12.00, Caraimanul Bușteni - Champions București
- ora 14.00, CS Câmpina - Viitorul Comarnic
Duminică, 7 iulie
- ora 10.00, finala mică, locul 3 - locul 4
- ora 11.00, finala, locul 1 - locul 2

Competiția se va încheia cu festivitatea de premiere a tuturor categoriilor.

3642 vizualizari
1

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Mihai 09.07.2019 11:33 Rezultate, clasament pe grupe, poze?!?

Sport

376 vizualizari
29 feb. 2020 12:49

Cupa României, faza județeană, 16-imi de finală. Rezultate

Sâmbătă și duminică au loc partidele din 16-imile de finală ale fazei județene a Cupei României, fază din care au intrat în competiție și echipele din primul eșalon valoric județean. Primele două partide s-au disputat sâmbătă dimineață, celelate jocuri fiind programate în această după-amiază și mâine dimineață.

1863 vizualizari
26 feb. 2020 20:35

Reîncepe fotbalul în Prahova! Avancronicile 16-imilor de finală ale fazei județene a Cupei României

Chiar dacă în week-end-ul trecut au avut loc deja primele meciuri oficiale din fotbaluil prahovean în 2020, mai multe restanțe din ligile inferioare, comnpetițiile reîncep cu adevărat la finalul acestei săptămâni, atunci când sunt programate partidele din 16-imile de finală ale fazei județene a Cupei României, moment din care intră în această competiție și echipele din Liga A.

Alte stiri recente

679 vizualizari
29 feb. 2020 10:41

S-a întâmplat în Câmpina, de-a lungul timpului, la data de 29 februarie

Pentru anul 2020, CâmpinaTV.ro v-a pregătit un nou serial - o prezentare a evenimentelor care au avut loc în Câmpina de-a lungul timpului, în fiecare zi a anului. O altfel de prezentare a istoriei localității. Nu avem pretenția că vom reuși să "prindem" toate evenimentele în acest demers strict jurnalistic, este imposibil acest lucru, totuși vom încerca să vă aducem în atenție informații interesante despre oameni și fapte din Câmpina noastră dragă.

5050 vizualizari
28 feb. 2020 17:59

Tânăra din Câmpina NU este infectată cu coronavirus. Rezultatul testelor este negativ

Infecția cu coronavirus nu se confirmă la cele două persoane din județul Prahova internate la Spitalul de Boli Contagioase din Ploiești: tânăra de 19 ani, din Câmpina și bărbatul de 33 de ani, din Bărcănești. În ambele cazuri, rezultatele testelor efectuate la Institutul Național "Matei Balș" este negativ. Informația a fost furnizată de directorul Direcției de Sănătate Publică Prahova, Dan Ioniță.