Programul primei ediții a Cupei "Seva" la fotbal, competiție care va avea loc la Câmpina în perioada 5-7 iulie 2019

Sport (Categoria articolului)

După cum v-am informat deja, cel mai important eveniment sportiv care se anunță în această vară la Câmpina este Cupa "Seva", competiție pentru copii și juniori, la care participă 29 de echipe cu peste 400 de copii. Competiția este finanțată de Hotelul Restaurant Seva, iar principalul organizator al turneului este antrenorul Roberto Opatchi.

Pe terenul sintetic din incinta Căminului Petrol din Câmpina vor fi amenajate patru terenuri - două cu dimensiunile de 50x30m (pentru sportivii născuți în 2009 și 2010, care vor juca în echipe de 6+1, meciurile având o durată de 2x20 minute) și două cu dimensiunile de 40x20m (pentru echipele cu jucători născuți în 2011 și 2012, care vor juca în sistem 5+1, pe o durată de 2x15 minute). Iată și programul turneului pentru fiecare categorie în parte:

Categoria 2009, terenul 1
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Champions București - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 10.00, Petrolul Ploiești - Petrolul 95 Ploiești
- ora 14.00, Champions Bucureșlti - Petrolul 95 Ploiești
- ora 15.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Petrolul Ploiești 
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Champions București - Petrolul Ploiești
- ora 10.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Petrolul 95 Ploiești

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, CS Câmpina - Flacăra Moreni
- ora 12.00, Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic - Viking Ploiești
- ora 16.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
- ora 17.00, Flacăra Moreni - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, CS Câmpina - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 12.00, Flacăra Moreni - Viking Ploiești

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2010, terenul 3
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Petrolul 95 Ploiești - Champions București
- ora 10.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Tricolorul Breaza
- ora 14.00, Champions București - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 15.00, Petrolul 95 Ploiești - Tricolorul Breaza
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Petrolul 95 Ploiești - Școala de Fotbal Toader Ploiești
- ora 10.00, Champions București - Tricolorul Breaza

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, Petrolul 95 Ploiești II - Petrolul Ploiești
- ora 12.00, Caraimanul Bușteni - CSM Ploiești
- ora 16.00, Petrolul 95 Ploiești II - CSM Ploiești
- ora 17.00, Petrolul Ploiești - Caraimanul Bușteni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, Petrolul 95 Ploiești II - Caraimanul Bușteni
- ora 12.00, Petrolul Ploiești - CSM Ploiești

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2011, terenul 4
Grupa A
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Petrolul Ploiești - Champions București
- ora 10.00, Flacăra Moreni - Petrolul 95 Ploiești
- ora 14.00, Petrolul Ploiești - Petrolul 95 Ploiești
- ora 15.00, Champions București - Flacăra Moreni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Petrolul Ploiești - Flacăra Moreni
- ora 10.00, Champions București - Petrolul 95 Ploiești

Grupa B
Vineri, 5 iulie
- ora 11.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - CS Câmpina
- ora 12.00, Viking Ploiești - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 16.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic
- ora 17.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 11.00, Școala de Fotbal Toader Ploiești - Viking Ploiești
- ora 12.00, CS Câmpina - Școala de Fotbal Emil Costea Strejnic

Meciuri de clasament
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 14.00, meci de clasament 1, locul 3 grupa A - locul 4 grupa B
- ora 15.00, meci de clasament 2, locul 3 grupa B - locul 4 grupa A
- ora 16.00, semifinala 1 (locul 1 grupa A - locul 2 grupa B)
- ora 17.00, semifinala 2 (locul 1 grupa B - locul 2 grupa A)
Duminică, 7 iulie
- ora 9.00, meci pentru locurile 7-8 (învinsele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 10.00, meci pentru locurile 5-6 (învingătoarele din meci de clasament 1 și meci de clasament 2)
- ora 11.00, finala mică (învinsele din semifinale)
- ora 12.00, finala (învingătoarele din semifinale)

Categoria 2012, terenul 2
Vineri, 5 iulie
- ora 9.00, Caraimanul Bușteni - Viitorul Comarnic
- ora 10.00, Champions București - CS Câmpina
- ora 11.00, Viitorul Comarnic - Champions București
- ora 12.00, CS Câmpina - Viking Ploiești
- ora 14.00, Viking Ploiești - Caraimanul Bușteni
Sâmbătă, 6 iulie
- ora 9.00, Champions București - Viking Ploiești
- ora 10.00, CS Câmpina - Caraimanul Bușteni
- ora 11.00, Viking Ploiești - Viitorul Comarnic
- ora 12.00, Caraimanul Bușteni - Champions București
- ora 14.00, CS Câmpina - Viitorul Comarnic
Duminică, 7 iulie
- ora 10.00, finala mică, locul 3 - locul 4
- ora 11.00, finala, locul 1 - locul 2

Competiția se va încheia cu festivitatea de premiere a tuturor categoriilor.

5311 vizualizari
1

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Mihai 09.07.2019 11:33 Rezultate, clasament pe grupe, poze?!?

Sport

425 vizualizari
29 sept. 2022 17:58

Liga A Prahova, etapa a 9-a. Programul și delegările

La finalul acestei săptămâni, de vineri după-amiază și până duminică la prânz sunt programate jcurile etapei a 9-a din Liga A Prahova, la fotbal. Iată programul și delegările:

1680 vizualizari
28 sept. 2022 20:11

Două handbaliste de la CS Câmpina, în vederile lotului național de cadete

În perioada 19-28 septembrie, Federația Română de Handbal a organizat, în cadrul "Programului Plan Talent", acțiuni de selecție pentru sportive născute 2008-2009, în vederea formării lotului național de cadete, acțiuni desfășurate în opt centre din țară.

Alte stiri recente

1451 vizualizari
29 sept. 2022 20:01

Accident pe Strada Republicii, din Câmpina. Un pieton a fost lovit de o mașină

UPDATE - Victima accidentului este o femeie de 68 ani, care a fost transportată la spital. Conducătorul autoturismului care a produs accidentul este un bărbat de 32 ani. Atât șoferul, cât și victima au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cursul serii de joi, 29 septembrie, în apropierea orei 20, pe Strada Republicii, din Câmpina, a avut loc un accident rutier.

2191 vizualizari
29 sept. 2022 15:14

Târgul de Toamnă de la Breaza va avea loc în perioada 13-16 octombrie

Consiliul Local Breaza a stabilit ca Târgul de Toamnă de la Breaza să aibă loc în acest an în perioada 13-16 octombrie, în același loc ca și la precedentele ediții - Strada Ocinei și străduțele adiacente, Parcul Brâncoveanu, Strada Republicii (zona intersecției cu Strada Ocinei).