În localitățile din jurul Câmpinei, la ora 16.00, situația prezenței la vot era următoarea:
Adunați - 51,62%
Bănești - 39,12%
Brebu - 43,33%
Cornu - 38,15%
Măgureni - 39,26%
Breaza - 35,74%
Poiana Câmpina - 44,29%
Provița de Jos - 39,16%
Provița de Sus - 47,53%
Secăria - 48,59%
Șotrile - 45,13%
Talea - 54,25%
Telega - 41,92%
Valea Doftanei - 32,72%

Consiliul Local Câmpina s-a întrunit miercuri la prânz, într-o ședință extraordinară, pentru a aproba actualizarea devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local pentru realizarea modernizării Străzii Orizontului, obiectiv finanțat prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”.

Lucrările de la celebrul proiect de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina dau foarte mari bătăi de cap părților implicate, iar cei care suferă sunt câmpinenii. Exemplul cel mai elocvent - "dureroasa" stradă Orizontului.

Am solicitat Inspectoratului Județean de Poliție un punct de vedere în urma semnalării de către un cititor CâmpinaTV.ro a unor acțiuni de vandalizare a unor autoturisme, noaptea trecută, în centrul municipiului Câmpina.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că noaptea trecută, în plin centru al municipiului Câmpina, mai multe autoturisme au fost vandalizate. Cazul a ajuns pe masa polițiștilor câmpineni.