Liga A Prahova, etapa a 30-a, ultima. Avancronici

Sport (Categoria articolului)

După finala Cupei României, programată joi, la finalul acestei săptămâni are loc și ultima etapă a Ligii A Prahova. Nu mai sunt necunoscute, nu mai este aproape nici o miză... Programul etapei, scurte avancronici și delegările arbitrilor:

sâmbătă, 8 iunie, ora 18.00
Breaza: Tricolorul Breaza - Avântul Măneciu
Locurile ocupate în clasament: Tricolorul Breaza - locul 7, Avântul Măneciu - locul 11.
În tur: Avântul Măneciu - Tricolorul Breaza 2-1.
Etapa precedentă: CS Cornu - Tricolorul Breaza 1-2; Avântul Măneciu - CSO Plopeni 0-3.
Arbitri: Iulian Popișteanu - Alin Ionică, Andrei Sotir.

Brebu: AFC Brebu - FC Bănești
Locurile ocupate în clasament: AFC Brebu - locul 6, FC Bănești - locul 3.
În tur: FC Bănești - AFC Brebu 5-1.
Etapa precedentă: Petrolistul Boldești - AFC Brebu 3-3; FC Bănești - Petrolul 95 Ploiești 7-1.
Arbitri: Mihai Amorăriței - Gabriel Răduță, Bogdan Ciocoiu.

Izvoarele: Tinerețea Izvoarele - AS Strejnic
Locurile ocupate în clasament: Tinerețea Izvoarele - locul 13, AS Strejnic - locul 15.
În tur: AS Strejnic - Tinerețea Izvoarele 0-0.
Etapa precedentă: CS Blejoi - Tinerețea Izvoarele 9-0; AS Strejnic - CS Ceptura 3-0, fără joc.
Arbtiri: Laurențiu Piciu - Miron Enache, Eduard Pârâianu.

duminică, 9 iunie, ora 11.00
Ploiești: Petrolul 95 Ploiești - Teleajen Văleni - NU SE MAI DISPUTĂ
Locurile ocupate în clasament: Petrolul 95 Ploiești - locul 12, Teleajen Văleni - locul 8.
În tur: Teleajen Văleni - Petrolul 95 Ploiești 4-0.
Etapa precedentă: FC Bănești - Petrolul 95 Ploiești 7-1; Teleajen Văleni - Unirea Urlați 1-0.

Plopeni: CSO Plopeni - CS Blejoi
Locurile ocupate în clasament: CSO Plopeni - locul 4, CS Blejoi - locul 1.
În tur: CS Blejoi - CSO Plopeni 2-1.
Etapa precedentă: Avântul Măneciu - CSO Plopeni 0-3; CS Blejoi - Tinerețea Izvoarele 9-0.
Arbitri: Andrei Moroiță - Mădălina Crăciun, Laurențiu Iancu.

Urlați: Unirea Urlați - CS Cornu
Locurile ocupate în clasament: Unirea Urlați - locul 14, CS Cornu - locul 2.
În tur: CS Cornu - Unirea Urlați 0-0.
Etapa precedentă: Teleajen Văleni - Unirea Urlați 1-0; CS Cornu - Tricolorul Breaza 1-2.
Arbitri: Ionuț Neagu - Diana Florea, Emil Țene.

Coada Izvorului: CS Mănești Coada Izvorului - Petrolistul Boldești
Locurile ocupate în clasament: CS Mănești Coada Izvorului - locul 9, Petrolistul Boldești - locul 5.
În tur: Petrolistul Boldești - CS Mănești Coada Izvorului 2-0.
Etapa precedentă: CS Păulești - CS Mănești Coada Izvorului 1-2; Petrolistul Boldești - AFC Brebu 3-3.
Arbitri: Valentin Dumitru - Alexandru Chioibașu, Mihai Țene.

CS Ceptura - CS Păulești 0-3, după retragerea din campionat a echipei CS Ceptura, toate jocurile din retur ale acestei formații au fost omologate cu 3-0 în favoarea adversarilor.

4456 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

14 vizualizari
27 nov. 2021 16:10

Cupa Europei, la bob. Câmpineanca Georgeta Popescu a punctat din nou pentru Olimpiadă

La Altenberg, în Germania, s-a desfășurat vineri și sâmbătă Cupa Europei la bob, printre sportivii care s-au aliniat la startul întrecerilor, din lotul național României, numărându-se și câmpineanca Georgeta Popescu în probele de monobob și bob două persoane.

422 vizualizari
27 nov. 2021 14:54

Liga A Prahova, etapa a 17-a. Rezultate și clasament

Sâmbătă dimineață au avut loc primele partide din ultima etapă a turului Ligii A Prahova. Iată rezultatele înregistrate până acum și clasamentul la zi:

Alte stiri recente

10 vizualizari
27 nov. 2021 16:04

Premiile municipiului Câmpina pentru cei mai buni 25 de liceeni din clasa a XII-a

În cadrul ședinței Consiliului Local Câmpina din 25 noiembrie au fost acordate Premiile municipiului Câmpina, pentru cei mai buni 25 de elevi de liceu, din clasele a XII-a. 

970 vizualizari
27 nov. 2021 13:19

1,16 - alcoolemia unui bărbat care a intrat cu mașina într-un șanț la Telega

1,16 mg/l alcool pur în aerul expirat a fost alcoolemia stabilită de apartul etilotest pentru un bărbat care a intrat cu mașina într-un șanț.