CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Mai multe blocuri din Câmpina nu vor avea apă potabilă joi, 21 martie 2019

- Actualitate -

Mai multe blocuri din Câmpina nu vor avea apă potabilă joi, 21 martie 2019

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile, în data de 21 martie 2019, între orele 9.00-14.00, la mai multe blocuri din municipiul Câmpina. Este vorba despre blocurile alimentate la stația de hidrofor nr.9, mai exact cele de pe Bulevardul Carol I și străzile Victoriei, Maramureș, Toma Ionescu, Mihail Kogălniceanu, Soarelui, Republicii, Zânelor și 1 Mai.

Potrivit comunicatului HidroPrahova, apa va fi oprită pentru efectuarea lucrărilor necesare de întreținere la stația de hidrofor nr.9 și la căminele de branșament din această zonă. HidroPrahova își cere scuze față de locuitorii afectați și îi roagă să își asigure din timp rezerva de apă pentru consum și uz casnic. Înainte de reluarea distribuției vor fi prelevate probe ce vor fi analizate în vederea asigurării gradului de potabilitate în conformitate cu reglementările în vigoare.


20 Mar 2019 17:00 4560 vizualizari


Comentarii






2142 vizualizari 01 Jul 2025 18:44 Trei ani închisoare cu suspendare, pedeapsa acordată de Judecătoria Câmpina autoarei cumplitului accident de pe trecerea de pietoni de la Salcie

Trei ani închisoare cu suspendare, pedeapsa acordată de Judecătoria Câmpina autoarei cumplitului accident de pe trecerea de pietoni de la Salcie

Trei ani de închisoare cu suspendare, aceasta este sinteza pedepsei aplicate de instanța de la Judecătoria Câmpina poentru autoarea accidentului cumplit de pe trecerea de pietoni de la Salcie, în urma căruia un băiat de 17 ani și-a pierdut viața.

citeste mai mult
319 vizualizari 01 Jul 2025 12:54 ”Dorințe îndeplinite la vârste potrivite”, o campanie pentru siguranța copiilor, la începutul vacanței

”Dorințe îndeplinite la vârste potrivite”, o campanie pentru siguranța copiilor, la începutul vacanței

Odată cu începerea vacanței de vară, polițiștii din cadrul Biroului Siguranța Școlară, împreună cu reprezentanți ai Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane – Centrul Regional Ploiești și ai Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul IJP Prahova, desfășoară activități de informare și prevenire în cadrul Campaniei ”Dorințe îndeplinite la vârste potrivite”.

citeste mai mult
957 vizualizari 30 Jun 2025 20:11 Câmpina primește un milion de lei de la Consiliul Județean pentru investiții

Câmpina primește un milion de lei de la Consiliul Județean pentru investiții

Consiliul Județean Prahova a aprobat, în ședința extraordinară de luni, 30 iunie, repartizarea pe localități a sumei de 43.654.000 lei.

citeste mai mult
835 vizualizari 30 Jun 2025 20:10 Zilele următoare, restricții de circulație pe DN1

Zilele următoare, restricții de circulație pe DN1

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova informează participanții la trafic instituirea unor restricții de circulație pe DN1, în zilele următoare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV