Cu aproximativ o oră și jumătate înainte de închiderea urnelor, la una dintre secțiile din cadrul Liceul Tehnologic Mecanic a votat Alin Moldoveanu, candidat din partea Partidului Național Liberal la funcția de primar și primar în exercițiu.
Alin Moldoveanu a venit singur, nu a avut de stat la coadă și a fost jovial, glumind cu membrii secției de votare în care și-a exercitat acest drept.

O rupere de nori de o forță incredibilă s-a abătut în această după-amiază pe Valea Prahovei, la Bușteni.

O avertizare cod portocaliu de vreme severă și un mesaj ROALERT au precedat ruperea de nori, care a creat noi probleme la Valea Doftanei, localitate care a mai fost lovită de intemperii violente în această vară.

Poliția a anunțat că în perioada 20 iulie – 24 iulie 2026 vor fi restricții de circulație pe DN1, la km 68+500, în intersecția cu DJ155, pe raza localității Păulești, ca urmare a lucrărilor de montare a unor sensuri giratorii provizorii.

Livia Pisăliță este de astăzi studentă a Universității Naționale de Muzică București. A intrat la Facultatea de Interpretare Muzicală, Secția Canto Clasic, a doua pe listă, cu media 9,42. "Mult peste așteptări", spune Livia, cu modestia care o caracterizează.