Printre surprizele pregătite pentru perioada sărbătorilor de iarnă la Câmpina se numără și amenajarea unui Sat al lui Moș Crăciun în parcul de pe Strada Oituz, cunoscut sub numele mai vechi de ”Mițu-Chițu”.
Am scris pe larg despre surprizele care se pregătesc aici.
În plus, organizatorii vor pune la dispoziția câmpinenilor și nu numai un Trenuleț magic, care îi va duce pe copii în Satul lui Moș Crăciun.
Stațiile de îmbarcare vor fi adevărate porți spre tărâmul basmelor. Trenulețul va porni din Parcul Regele Mihai I, va poposi în Parcul Soceram, iar călătoria se va încheia în Parcul ”Mițu-Chițu” de pe Strada Oituz.
Călătoria va fi o experiență de neuitat, plină de surprize și momente magice.
Vă reamintim că Satul lui Moș Crăciun se va deschide în Parcul ”Mițu-Chițu” sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 18.00.

Pe numele președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost emis astăzi mandat de aducere în vederea audierii, mandat pus în executare de polițiști. Stoican a fost luat de la Bazinul de înot didactic din Câmpina, unde este și instructor și dus la domiciliul său din comuna Scorțeni, pentru efectuarea unei percheziții domiciliare.

Începute în urmă cu două săptămâni, lucrările la Bulevardul Carol I din Câmpina, la ieșire din municipiu spre Cornu și DN1, se desfășoară într-un ritm bun.

Primăria municipiului Câmpina a anunțat că în zilele de marți, 9 iunie, 16 iunie și 23 iunie, Castelul „Iulia Hasdeu” va fi închis publicului.

Un apel la 112 a anunțat izbucnirea unui incendiu în comuna Filipeștii de Târg, sat Mărginenii de Jos.