La Adunați a avut loc în ultimele două săptămâni Memorialul ”Petre Anca” la fotbal. În finală, s-au întâlnit echipele Voința Adunați și Sportul Câmpina.
Finala a fost un meci spectaculos, cu răsturnări de scor, dar, din păcate, și cu mulți absenți în tabăra formației câmpinene. Au lipsit Stanciu, Țigănuș, Coman, Rădulescu, Negreanu, Botoșneanu, Cafadaru.
Gazdele au condus cu 1-0 și 2-1, apoi câmpinenii au preluat conducerea la 3-2, după care au cedat fizic, pe fondul absențelor, efortului disputării meciurilor în două zile consecutive și folosirii mai multor juniori. La final, gazdele s-au impus cu 7-3, toate cele trei goluri ale câmpinenilor fiind realizate de M. Dogaru.
Antrenorii Marius Pălăncianu și Philip Basma au deschis meciul cu Pop - G. Radu, Basma, Prisnel, D. Dogaru, M. Dogaru, Corneanu, Popescu, Manole, Biro, Burloiu. Au mai jucat: Pasăre, S. Spoială, A. Spoială, Comănescu, Faur, Petre, Țapu, Dinică.
Câmpinenii au ținut să felicite gazdele atât pentru victoria din finală, cât și pentru fair-play și organizarea acestui turneu.

Pentru Iarina Cojocaru, acest prim Campionat European din carieră, care a avut loc la Munchen, în Germania, a fost o lecție intensă de viață și maturizare accelerată, la doar 16 ani.

La sfârșitul săptămânii trecute, Bazinul Olimpic “Ioan Alexandrescu” din Oradea a găzduit întrecerile Campionatului Național de Înot pentru Cadeți 12-13 ani. Organizată de Federația Română de Natație și Pentatlon Modern, competiția a adunat la start aproximativ 500 de sportivi de la 79 de cluburi din țară, afiliate la FRNPM.


Antrenorul formației Tricolorul Breaza, Marius Vișan, a definitivat programul jocurilor de verificare.