V-am prezentat recent grădinița cu flori de la un bloc de pe Strada Erupției din Câmpina, din apropierea Școlii Gimnaziale "Ion Câmpineanu". Vă prezentăm acum o nouă pată de culoare din acest oraș, o "creație proprie" a unui câmpinean care a dorit să atragă astfel atenția asupra unui lucru simplu: fiecare dintre noi poate contribui la înfrumusețarea localității.
Dacă există voință și interes, cu toții ne putem exprima creativitatea și putem "colora" orașul, fiecare în zona în care locuiește sau își desfășoară activitatea. Iar acest lucru poate aduce pe fața trecătorilor ceea ce le cam lipsește de la o vreme - un zâmbet.

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

O mână de oameni cu gânduri bune și suflet mare s-au mobilizat și au organizat "Mărțișorul copiilor", un târg caritabil de mărțișoare în beneficiul Biancăi, adolescenta de 16 ani, elevă la CNNG Câmpina, care suferă de aplazie medulară.

Clădirea din Strada Lt. Erou Oprescu Adrian, fostul Cămin Eneregtic, a fost mereu o problemă pentru Câmpina, cel puțin din punct de vedere al curățeniei.

În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Prahova, programată pentru joi, 26 februarie, pe ordinea de zi se află și un proiect privind constituirea, organizarea și funcționarea Comisiei pentru coordonarea implementării măsurilor necesare pentru îmbunătățirea condițiilor de viață a locuitorilor din așezările informale din județul Prahova.