CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.hidroprahova.ro/
http://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Ei sunt olimpicii Câmpinei și sportivii de top premiați de administrația locală

- Eveniment -

Ei sunt olimpicii Câmpinei și sportivii de top premiați de administrația locală

Ca în fiecare an, în prima zi a Festivalului "Serbările Toamnei" de la Câmpina, imediat după deschiderea oficială, administrația locală premiază cei mai buni elevi și sportivi din municipiu. Este momentul lor, al copiilor și tinerilor cu rezultate excepționale fie la învățătură, fie pe plan sportiv. Sigur, sunt rezultate obținute cu multă muncă, sunt rezultate la care și-au adus o contribuție importantă profesorii și antrenorii, precum și părinții care au știut să-i îndrume și care i-au susținut permanent. Îi felicităm, suntem mândri de ei și le dorim mult succes în continuare!

Olimpicii și sportivii, dar și profesorii cordonatori și antrenorii au primit diplome și premii în bani din partea administrației locale, premierea fiind oficiată de primarul Horia Tiseanu și consilierii locali Monica Clinciu, Andrei Duran, Adrian Dochia și Daniel Ioniță.

Olimpiade școlare
- Roxana Bianca Buzilă (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a IX-a A, profesor coordonator Cristina Ionescu) – Premiul I la Olimpiada Națională la Limba Română
- Mara Merca (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XI-a D, profesor coordonator Oana Merca) – Premiul Special la Olimpiada Națională la Limba Română
- Denisa Maria Covaci (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XI-a F, profesor coordonator Adriana Ioacără) – Premiul Special la Olimpiada Națională la Limba Latină
- Daria Gabriela Gușă (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a X-a B, profesor coordonator Livia Miu) – Mențiunea I la Olimpiada Națională la Limba Germană
- Adrian Andrei Enoaie (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XI-a A, profesor coordonator Cătălin Chițu) – Medalie de bronz la Olimpiada Națională la Fizică
- Tudor Sechel (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XII-a A, profesor coordonator Cătălin Chițu) – Medalie de bronz la Olimpiada Națională la Fizică
- Iulia Ștefania Voicu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a X-a A, profesor coordonator Camelia Iordache) – Mențiune la Olimpiada Națională la Chimie
- Maria Aida Cărămidaru (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XII-a F, profesor coordonator Cristina Dinu) – Mențiune la Olimpiada Națională la Limba Română
- Fabian Gratie (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XI-a C, profesor coordonator Carmen Anegelescu) – Mențiune la Olimpiada Națională la Matematică
- Cătălina Elena Popa (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, clasa a XI-a C, profesor coordonator Simona Pavel) – Locul I la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, la șah
- Echipa de rugby-tag mixt a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” (profesor coordonator Ion Cristea) – Locul al II-lea la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, la rugby-tag
- Ovidiu Ștefan Horjea (Liceul Tehnologic Energetic, clasa a XI-a M, profesor coordonator Denisa Stoicescu) – Premiul al II-lea la Olimpiada Națională la Tehnologia Informației
- Formația corală ”Lira” (Liceul Tehnologic Energetic, profesor coordonator Dănuț Andrei) – Premiul al II-lea la Olimpiada Națională Corală
- Cosmin Dumitru Chivu (Colegiul Tehnic Forestier) – Mențiune la Olimpiada Națională la Fabricarea produselor din lemn

Absolvenți cu media 10 la Bacalaureat
- Alexandra Buzățoiu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”)

Elevi cu media 10 la Evaluarea Națională
- Irina Larisa Coman (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”)
- Iris Ionescu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”)
- Tania Maria Mincu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”)
- Andreea Maria Neacșu (Școala Gimnazială Centrală)

Sportivi campioni și vicecampioni naționali și medaliați la competiții internaționale

CSS ”Constantin Istrati”, atletism
- Andreea Lungu (aruncarea discului și aruncarea greutății, antrenor Mihaela Marin) – Campionatul Național – 7 medalii de aur, 4 medalii de argint, 3 medalii de bronz; medalie de aur la Campionatul Balcanic de la Istanbul; locul 5 la Festivalul Olimpic pentru Tineretul European, Baku;
- Marius Vasile (aruncarea discului, aruncarea greutății, antrenor Nicolae Pavel) – Campionatul Național – 7 medalii de aur, 4 medalii de argint, 3 medalii de bronz; medalie de argint la Campionatul Balcanic de la Istanbul; locul 9 la Festivalul Olimpic pentru Tineretul European, Baku;
- Ioana Plăvan (aruncarea suliței, antrenor Nicolae Pavel) – 2 medalii de aur la Campionatul Național;
- Denisa Lepuș (aruncarea suliței, antrenor Nicolae Pavel) – o medalie de argint și două medalii de bronz la Campionatul Național;
- David Marin (triatlon, antrenor Mihaela Marin) – 2 medalii de aur la Campionatul Național;
- Octavian Cristea (triatlon, antrenor Mihaela Marin) – o medalie de aur și una de argint la Campionatul Național;
- Bianca Morozan (triatlon, antrenor Jenica Bran) – o medalie de aur și una de bronz la Campionatul Național;
- Giulia Nedelcu (atletism, antrenor Jenica Bran) – o medalie de argint și una de bronz la Campionatul Național;
- Gabriel Dobrea (atletism, antrenor Jenica Bran) – o medalie de argint și una de bronz la Campionatul Național.

CS Aiko Câmpina (antrenor coordonator Gabriel Timofte), karate
- Radu Bocioacă – medalie de aur la Campionatul European, medalie de aur la Campionatul Național;
- Teodora Tătaru – medalie de bronz la Campionatul European, medalie de aur la Campionatul Național;
- Rareș Hodoiu – medalie de argint cu echipa la Campionatul European, medalie de bronz la Campionatul Național;
- Antonio Chiriac – locul 5 la Campionatul European, medalie de argint la Campionatul Național;
- Alin Stoian – medalie de aur la Campionatul European, medalie de bronz la Campionatul Național;
- Ilinca Bocioacă – o medalie de aur și una de argint la Campionatul European, 2 medalii de aur la Campionatul Național.

CS Baracuda, natație
- Darius Ștefan Coman (antrenor Gabriel Cojocaru) – 7 medalii de aur, 2 medalii de argint și două noi recorduri naționale la Campionatul Național.

CS Contratimp, natație
- Andreea Văcaru (antrenor Octavian Postolache) – vicecampioană națională la cadeți, 100m fluture;
- Ștefan Răzvan Rachieru (antrenor Octavian Postolache) – campion național la 200m brass și vicecampion național la 100m brass, cadeți.

Ciclism - Daria Ioana Ducu – campioană națională la Cross Country Olimpic.
Sanie - Corina Buzățoiu (elevă a Liceului Tehnologic Energetic, legitimată la CSO Sinaia) – campioană națională individual și pe echipe. 

Mai multe imagini de la festivitatea de premiere găsiți pe pagina noastră de Facebook - Campinatv


22 Sep 2019 13:10 12456 vizualizari


Comentarii






1647 vizualizari 24 Jul 2024 17:56 Mircea Tiberian - vedeta ediției 2024 a Festivalului de Jazz de la Câmpina, care va avea loc în grădina Castelului ”Iulia Hasdeu”

Mircea Tiberian - vedeta ediției 2024 a Festivalului de Jazz de la Câmpina, care va avea loc în grădina Castelului ”Iulia Hasdeu”

CâmpinaTV.ro a fost singura publicație din Câmpina prezentă la discuția care a avut loc miercuri, 24 iulie, după orele prânzului, la Castelul ”Iulia Hasdeu” din Câmpina, la care au participat consilierii locali Liviu Briciu și Dan Nica și directorul Muzeului Hasdeu, Aura Dobre.

citeste mai mult
3196 vizualizari 20 Jul 2024 12:34 La Castelul ”Hasdeu” din Câmpina vin... haiducii!

La Castelul ”Hasdeu” din Câmpina vin... haiducii!

Castelul ”Iulia Hasdeu” din Câmpina va fi gazda unui concert extraordinar, inclus în șirul mai larg al evenimentelor intitulate ”Seratele Hasdeu”.

citeste mai mult
4070 vizualizari 18 Jul 2024 16:31 Câmpina Summer Park Music, trei concerte în centrul orașului, în perioada iulie - august 2024

Câmpina Summer Park Music, trei concerte în centrul orașului, în perioada iulie - august 2024

Cu ceva întârziere față de tradiția anilor precedenți, ediția 2024 a evenimentului Câmpina Summer Park Music va avea loc în zilele de 28 iulie, 4 și 25 august.

citeste mai mult
638 vizualizari 18 Jul 2024 07:20 La 1 septembrie 2024, la Câmpina are loc a V-a ediție a competiției de ciclism ROYAL RACE

La 1 septembrie 2024, la Câmpina are loc a V-a ediție a competiției de ciclism ROYAL RACE

Competiția de ciclism montan Royal Race a ajuns la ediția a V-a, programată anul acesta la 1 septembrie, pe dealul Muscel și în împrejurimile Câmpinei, cu plecarea de pe Strada Prutului, de lângă Parcul Soceram.

citeste mai mult
https://dentfamily.ro/
https://cleopatra-esthetics.ro/
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2024 Câmpina TV