Societatea Engie România (Distrigaz) a solicitat și obținut de la Primăria Câmpina autorizație de construire pentru "continuarea și finalizarea lucrărilor de reabilitare a rețelei de distribuție a gazelor naturale" pe nouă străzi din municipiu.
Iată străzile pe care se vor executa lucrări la rețeaua de gaze naturale: Orizontului, Ecaterina Teodoroiu, Erupției, Petrolistului, Sălaj, Dimitrie Bolintineanu, Bistriței, Zorilor și Beiuș. Lucrările vor fi realizate de SC General MPM Impex SRL București, iar termenul de execuție este de trei luni.

Polițiștii rutieri din cadrul Serviciului Rutier împreună cu polițiști ai Poliției Orașului Comarnic, desfășoară activități pentru asigurarea fluenței și siguranței traficului rutier în zona DN1, pe durata executării unor lucrări de infrastructură rutieră.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis mai multe imagini și ne-a semnalar o situație care poate fi periculoasă la semafoarele de la intersecția străzilor Ana Ipătescu și Toma Ionescu.

După apariția în mai multe rânduri a urșilor în Câmpina, ba în zona Școlii de Poliție - Pictor Grigorescu, ba în zona Oborului - Turnătorie, autoritățile au decis amplasarea unor cuști capcană pentru prinderea acestora.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.