Aproape toate lucrările la rețeaua de canalizare, efectuate la Câmpina în ultimii ani, au creat probleme chiar și după finalizare. Nu poate fi o întâmplare...
S-a întâmplat pe Strada Bobâlna. S-a întâmplat și continuă să se întâmple pe Strada Voila. Acum, a început să se întâmple și pe Strada Sondei.
Pe traseul pe care s-a lucrat la rețeaua de canalizare, asfaltul efectiv se lasă, se tasează, iar gropile au început să fie de dimeniusni din ce în ce mai mari. Foarte probabil, la prima ploaie mai serioasă, asfaltul se va surpa... Până atunci, gropile reprezintă un adevărat atentat la siguranța traficului rutier, mai ales că sunt greu de ocolit.
Este evident că a fost o lucrare de proastă calitate, în care s-a ”sărit”, probabil, peste unele etape și te întrebi de ce nu vede cine trebuie să vadă și să ia măsuri?!

Într-una dintre nopțile de la finalul săptămânii trecute, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism pe o stradă din localitate.

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Ploiești – Biroul de Combatere a Infracțiunilor Contra Persoanei și Patrimoniului au reținut, la data de 8 mai 2026, pentru 24 ore, un bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de înșelăciune și înșelăciune în formă continuată, prejudiciul total cauzat fiind estimat la aproximativ 591.000 lei.

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, cu sprijinul Serviciului Criminalistic Prahova, au pus în executare, la data de 9 mai 2026, un mandat de percheziție domiciliară la locuința unei persoane fizice din județul Prahova.

În bugetul municipiului Câmpina pentru anul 2026, aprobat vineri, 8 mai, există și o poziție bugetară privind modernizarea Străzii Orizontului.