Sportivii de la CS Câmpina au participat sâmbătă, 3 iunie, alături de sportivi de la alte 21 cluburi de natație din România, la Cupa ”1 Iunie”, desfășurată în bazinul olimpic de la Pitești.
CS Câmpina a participat cu mai mulți sportivi pregătiți de Adrian Stoican, adunând șapte medalii, dintre care patru de aur, una de argint și două de bronz, performerul competiției fiind Ștefan Goran, care a câștigat cele patru medalii de aur, precum și titlul pentru cea mai bună performanță a competiției.
Iată clasările sportivilor de la CS Câmpina:
Ștefan Goran, 10 ani
- locul 1 la 50 m bras, 50 m craul, 50 m spate, 50 m fluture și locul 1 pentru cea mai bună performanță a competiției;
Gabriela Bădescu, 9 ani
- locul 2 la 50 m spate, locul 3 la 50 m craul, locul 4 la 50 m bras, locul 6 la 50 m fluture;
Vlad Chițu, 11 ani
- locul 3 la 50m bras, locul 7 la 50 m fluture, locul 7 la 50 m craul, locul 7 la 50 m spate;
Maria Brotoiu, 11 ani
- locul 4 la 50 m bras, locul 6 la 50 m spate, locul 6 la 50 m fluture, locul 8 la 50 m craul;
Livia Brotoiu, 7 ani
- locul 8 la 50 m craul, locul 18 la 50 m spate, locul 15 la 50 m craul.

Fosta echipă de prim eșalon județean, cu pretenții de promovare și acum, Unirea Cocorăștii Colț a fost adversarul formației Sportul Câmpina, în prima etapă din noua ediție de campionat.

Sâmbătă dimineață a debutat o nouă ediție a Ligii a 4-a Prahova.

Cu o săptămână înaitea începerii campionatului, ACS Provița de Sus și Inter Bănești s-au întâlnit pentru o ultima verificare.

Unul dintre cele mai așteptate meciuri ale primei etape din noul sezon s-a consumat la Brebu, unde a venit una dintre formațiile cu pretenții, CSO Comarnic.