Conducerea Casei de Cultură ”Geo Bogza” a venit cu o idee interesantă, o provocare, la care cei care răspund și dau dovadă de originalitate pot câștiga bilete la evenimentele organizate de această instituție.
Au fost mai multe evenimente în ultimele săptămâni care s-au bucurat de o astfel de oportunitate, cel mai recent - aflat încă în desfășurare - fiind concursul pentru bilete la piesa de teatru ”Dă-i bătaie!”
Pentru a câștiga două locuri la această piesă de teatru, trebuie să răspunzi pe pagina de Facebook a Casei de Cultură, la " target="_blank" rel="noopener">postarea dedicată acestui concurs, la întrebarea ”Care este replica ta preferată dintr-o piesă de teatru sau un film și de ce te inspiră?”
Este o întrebare frumoasă, la care nu există răspuns greșit.
Concursul se va încheia duminică, 24 noiembrie, ora 22.00, după care va fi anunțat câștigătorul unei invitații duble la acest spectacol.
Piesa de teatru ”Dă-i bătaie!” va avea loc luni, 25 noiembrie, de la ora 19.00, la Casa Tineretului Câmpina.

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.