Zilele trecute, a fost o defecțiune la un cămin de apă în care se aflau mai multe racorduri. Problema a fost rezolvată în câteva ore. Acum, este fisurată pe o lungime de aproape trei metri conducta de apă de pe Strada Cărămidari. Și o mare parte a Cartierului Voila nu are apă potabilă de mai bine de 24 de ore. Iar acolo unde apa curge, presiunea este foarte redusă.
Potrivit reprezentanților HidroPrahova, conducta din fontă de pe Cărămidari trebuie înlocuită și se va încerca realizarea acestei lucrări în cursul zilei de astăzi. Nu va fi ușor din cauza temperaturilor foarte scăzute și înghețului, dar altă soluție nu există. HidroPrahova speră ca problema să fie rezolvată până diseară și să se reia alimentarea cu apă potabilă la parametri normali.

Așteptat cu foarte mare de interes de către toți proprietarii de mașini din Câmpina, proiectul de regulament de organizare, funcționare, repartizare și utilizare a sistemului de parcare a fost lansat în consultare publică de administrația locală.

Camera Deputaților a adoptat astăzi tacit proiectul de lege privind unirea României cu Republica Moldova.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Liceele câmpinene pun la dispoziția absolvenților de clasa a VIII-a, în acest an, 646 locuri la învățământul de zi, 28 dintre acestea fiind pentru învățământ dual.