CS Câmpina, club aparținând municipalității câmpinene, va avea echipă de fotbal în campionatul de seniori al județului, cel mai probabil în Liga B, începând chiar din toamna acestui an. Anunțul a fost făcut de primarul Alin Moldoveanu, la finalul ședinței extraordinare a Consiliului Local Câmpina de luni, 19 iulie 2021.
După cum a afirmat Alin Moldoveanu, bugetul CS Câmpina nu va fi suplimentat pentru această nouă echipă. În prima parte a campionatului vor fi folosiți banii alocați deja pentru echipa de juniori mari, iar în cea de-a doua parte a campionatului finanțarea va fi asigurată exclusiv din sponsorizări, fără a se cheltui bani de la bugetul local. Urmează demararea procedurilor pentru formarea echipei și înscrierea acesteia în campionatul județean de fotbal. Vom reveni asupra acestui subiect.

Ploaia foarte puternică de duminică seară a produs mai multe pagube în municipiul Câmpina.

HidroPrahova a anunțat oprirea apei în mai multe zone din Breaza și comuna Adunați din cauza... vremii nefavorabile.

Specialișțtii spun că a fost o cantitate record de apă căzută duminică spre seară într-un timp foarte scurt. S-a întâmplat și la Câmpina, unde mai multe străzi au fost inundate.

În urma discuțiilor din cadrul Comisiei pentru Siguranța Circulației de la nivelul Primăriei Câmpina a fost emis următorul comunicat de presă: