CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, la Bănești. Pasarela pietonală va fi închisă, după ce o autoutilitară a zdruncinat-o serios!

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Bănești. Pasarela pietonală va fi închisă, după ce o autoutilitară a zdruncinat-o serios!

Accident pe DN1, la Bănești, chiar în dreptul pasarelei pietonale, după ce - potrivit martorilor - niște schele amplasate pe bena unei autoutilitare s-au proptit în pasarelă.

Din fericire, nimeni nu a fost rănit, dar pasarela a ieșit serios ”șifonată” din acest accident, a fost avariată și s-a decis imediat închiderea ei, fiind un pericol pentru pietoni. Segmente întregi din pasarelă au fost efectiv mișcate din loc, astfel încât o eventuală traversare ar fi extrem de riscantă.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


21 Jan 2025 23:36 7165 vizualizari


Comentarii






  • 20.02.2025 15:28 Citizen #diss. O parte importanta dintre cetățenii localității Bănești folosesc pasarela pietonală. La fel și cei care fac naveta către zona Industrială Bănești. Cred că ești cap de listă cei mulți de care vorbești. Latri neinformat.
  • 22.01.2025 13:17 diss Pericol doar pentru pietoni? Sau așteptăm să cadă, să sperăm că nu, peste vreo mașină? Aceste pasarele sunt o altă mare imbecilitate pentru care noi am plătit o căruță de bani doar pentru niște firme mufate la.banul public.Sunt o mare porcărie, folosite doar la 0,001% din capacitate dar pentru care băieții " deștepți " și- au încasat demult comisioanele de milioane de euro pe care le-au și tocat pe la Monte Carlo.Urmează niște pasaje subterane exact cum visa Moldoceanu pe la Cămpina. Adevărul este că Romănia de ani buni este pe măna unor proști.Proști da' mulți!
614 vizualizari 10 Mar 2026 21:50 Incendiu la Bănești. O locuință și două anexe au fost cuprinse de flăcări

Incendiu la Bănești. O locuință și două anexe au fost cuprinse de flăcări

Un incendiu puternic a izbucnit marți seară, în localitatea Bănești.

citeste mai mult
1188 vizualizari 10 Mar 2026 16:19 La Câmpina, apa va fi furnizată la presiune redusă miercuri, 11 martie. Posibile întreruperi pe Muscel

La Câmpina, apa va fi furnizată la presiune redusă miercuri, 11 martie. Posibile întreruperi pe Muscel

Societatea HidroPrahova anunță că miercuri, 11 martie 2026, în intervalul orar 9.00-13.00, vor fi executate lucrări de izolare a filtrelor l Stația de Tratare a Apei Voila-Câmpina, în cadrul Contractului PH-CL-12 - retehnologizare și automatizare stații de tratare, rezervoare și stații de pompare.

citeste mai mult
437 vizualizari 10 Mar 2026 12:08 Un bărbat de 42 ani, din Băicoi, a fost arestat preventiv pentru omor calificat

Un bărbat de 42 ani, din Băicoi, a fost arestat preventiv pentru omor calificat

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omor calificat.

citeste mai mult
737 vizualizari 10 Mar 2026 10:38 Impozitele pe clădiri vor fi reduse. Se reintroduce criteriul vechimii acestora. Scad și impozitele pentru persoanele cu handicap

Impozitele pe clădiri vor fi reduse. Se reintroduce criteriul vechimii acestora. Scad și impozitele pentru persoanele cu handicap

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis un comunicat de presă cu privire la noile modificări care se aduc impozitelor locale odată cu intrarea în vigoare a Ordonanței nr.9/2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV