Marți după-amiază, în a doua rundă intermediară a sezonului, brezenii întâlneau liderul Ligii A, formația Petrolul 95 Ploiești.
Meciul a început extrem de abrupt, Popa deschizând scorul pentru gazde în chiar prin minutul de joc, iar oaspeții egalând după numai cinci minute, prin Dr. Dumitru. Lucrurile s-au mai calmat apoi, s-a jucat echilibrat, perioadele de dominare au alternat, iar pe final, brezenii au aplicat două lovituri decisive, prin Negotei, în minutele 71 și 79, astfel că fluierul final al arbitrului câmpinean Mihai Amorăriței a consfințit victoria pe deplin meritată a brezenilor.
Antrenorul Costin Plăvache a aliniat pentru Tricolorul următoarea formulă de joc: Negreanu – Petrescu, O. Gheorghe, Toader, Mușea, Badea, Duricu, Popa, D. Dumitru, Ștefănoiu, Negotei. Au mai jucat: Roșu, Dumitrache, Nedelcu, Burlacu, Ioniță.
Rezultatele complete ale etapei – aici.
Etapa viitoare, Tricolorul Breaza va evolua în deplasare, în compania formației CS Strejnic.
(Sursa foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

Sala „Grigorescu” din Câmpina va găzdui Cupa „24 Ianuarie” la minihandbal feminin, competiția fiind organizată de CS Câmpina, primăria Câmpina și Asociația Județeană de Handbal Prahova.

Pe circuitul de la Altenberg, din Germania, câmpineanca Georgeta Popescu a reușit două rezultate foarte bune la ultima etapă a Cupei Mondiale la Bob.

În primul meci amical al anului 2026, Sportul Câmpina a mers la Mislea pentru confrutarea cu echipa locală CS Mislea.

Terenul sintetic de la Căminul Petrol este la mare căutare în această iarnă, din dorința celor mai multe echipe de a-și proteja suprafețele de joc de pe propriile arene.