La Câmpina, cam de la începutul perioadei caniculare, în diverse puncte, au apărut găleți viu colorate și inscripționate cu mesaje.
Gălețile cu apă sunt destinate animalelor străzii - câini, pisici - care în această perioadă a anului suferă de sete. Mesajul inscripționat pe găleți este: ”Nu fura găleata! Cel mult, umple-o cu apă! Animalele străzii MOR de sete în această perioadă. Împreună salvăm vieți!”
Așa că, dacă vedeți astfel de găleți prin oraș, să știți că ele au apărut la inițiativa Asociației "Arca lui Norocel" și este o inițiativă lăudabilă!
Din păcate, unele găleți au dispărut peste noapte...

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni simpli, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

Inspirați de interesul și succesul de care s-a bucurat prima ediție a concursului de desen destinat copiilor, „O imagine cât o mie de cuvinte: Jandarmii, prietenii noștri!”, Gruparea Mobilă Ploiești a lansat și în acest an provocarea pentru tinerii artiști de a surprinde, într-un mod creativ și plin de imaginație, prin lucrările lor.

În întâmpinarea Sărbătorilor Pascale, Asociația CAR Pensionari Câmpina vine în sprijinul membrilor săi cu împrumuturi la dobânzi preferențiale pe întraga durată a lunii aprilie.