Circulația este restricționată pe DN1, la km 98+300 m, între Câmpina și Cornu, din cauza surpării unui taluz. Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, se circulă restricționat pe prima bandă a sensului de mers spre Ploiești, pe o distanță de aproximativ 30 metri.
Surparea taluzului s-a produs în această seară, zona afectată fiind foarte aproape de carosabil. Este vorba, practic, de o alunecare de teren între DN1 și râul Prahova. Pământul s-a surpat și s-a prăbușit în zona dinspre albia râiului. Vom reveni.

La numai 27 ani, un ofițer de la Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipale Câmpina este sub control judiciar, fiind acuzat de furt, delapidare și fals intelectual.

Luni, la orele prânzului, Consiliul Local Câmpina a fost convocat într-o ședință extraordinară de îndată, unde au fost discutate trei proiecte.

Pe o rețea de socializare, postarea unui câmpinean atrăgea atenția asupra problemei alimentării cu apă a familiilor de pe Aleea Crizantemei, care pornește din Strada Griviței și se află în apropierea zonei centrale.

195 de contestații au fost depuse la liceele câmpinene după primele rezultate ale bacalaureatului 2026.