CONTACT

Patricia Mocanu, de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, a câștigat prima etapă a Campionatului Național de Atletism, sub 18 ani, la triplusalt

- Sport -

La București a avut loc în acest week-end prima etapă a Campionatului Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 și sub 18 ani. Au participat cu rezultate bune și foarte bune mai mulți sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin.

Cel mai bun rezultat a fost obținut de Patricia Mocanu (foto) (17 ani), antrenată de Jenica Bran, care a câștigat proba de triplusalt în cadrul categoriei sub 18 ani, reușind o săritură care a măsurat 11,09m (video).
Patricia Mocanu nu a fost singura sportivă de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina prezentă la startul celor două zile de competiție. Astfel, rezultate notabile au mai obținut: