CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, la Bănești. 21 de persoane se aflau în cele două vehicule care s-au ciocnit

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Bănești. 21 de persoane se aflau în cele două vehicule care s-au ciocnit

UPDATE 2 - 22 de persoane au fost implicate în accident, potrivit ISU Prahova. Este vorba despre 21 de persoane aflate în microbuz și șoferul autoutilitarei. Cele trei victime care au fost transportate la spital se aflau în microbuz.
UPDATE 1 - Trei persoane sunt transportate la UPU Ploiești: o femeie în vârstă de 32 de ani, un bărbat de 23 de ani și copilul de 8 ani, alături de care merge și un aparținător.

Un microbuz și o autoutilitară s-au ciocnit, vineri după-amiază, pe DN1, la Bănești, chiar la intersecția cu drumul județean care merge spre satul Urleta. Conform purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, în accident sunt implicate nu mai puțin de 21 de persoane, ocupante în cele două vehicule.

La fața locului au fost deplasate forțe impresionante - poliție, ambulanță, pompieri, aceștia din urmă acționând cu o autospecială pentru descarcerare, o autospecială pentru transport personal și victime multiple, o autospecială de lucru cu apă și spumă și o ambulanță SMURD. Echipajele sosite la locul accidentului evaluează medical victimele, urmând a se stabili câte persoane vor merge la spital. Din cele 21 de persoane aflate în cele două vehicule, șase sunt asistate medical - cinci adulți și un copil de 8 ani.
Accidentul s-a produs pe sensul de mers Câmpina - Ploiești și, după cum informează Inspectoratul Județean de Poliție Prahova, din primele cercetări a rezultat că microbuzul nu a păstrat distanța regulamentară față de autoutilitara care circula în fața sa și a izbit-o din spate. Potrivit Poliției Județene, este vorba despre un microbuz care efectuează transport de persoane pe ruta Florești - Câmpina și retur. Traficul în zonă este îngreunat. Vom reveni.


11 Jan 2019 16:48 9179 vizualizari


Comentarii






  • 12.01.2019 09:40 Alex Subscriu! Andu ai mare dreptate! Caracatița Ave Diana și cei din jurul ei... mănâncă cu nonșalanță tot ce ar trebui sa fie bun din condițiile de transport persoane Câmpina și împrejurimi: autobuze defecte, vechi, biletele si adonamentele scumpe, aglomerație cât cuprinde, jeg și scaune prăfuite. Autoritățile competente... dormiți ? Păi dormiți.. că de..o faceți pe bani.
  • 12.01.2019 09:08 Gabriel Probabil șoferul număra banii sau vorbea la telefon,că ăștia așa fac,toți.
  • 11.01.2019 17:48 Andu Cine era soferul de la Ave Diana de mergea cu viteza?Faceti l vedeta.Numa gorile.Dar si rabla pe roti 83 Awe este un pericol in trafic.Ce spune madame Papuc,ca ei construiesc masini la Ave..iau masini second si le reconditioneaza.Poate luati legatura cu Rar vrem un punct de vedere referitor la jaful pe bani publici numit Ave,Cord si Eliro.Dragi transportatori,sariti ca ariciu in sus
  • 11.01.2019 17:20 Dumitrache marius Si eu am dus o persoana avea hemoragie nazala si eate la urgente in campina eram la fata locului
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
543 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
1660 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
1340 vizualizari 24 Jun 2026 22:07 Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

citeste mai mult
1565 vizualizari 24 Jun 2026 21:14 16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV