Prefectura Prahova anunță noul program la "sala de examinare" pentru candidații la obținerea permisului de conducere

Social (Categoria articolului)

Având în vedere creșterea continuă a numărului de solicitări privind susținerea examenului pentru obținerea permisului de conducere, Prefectura Prahova a stabilit un nou program la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare Vehicule Prahova, punctul de lucru situat în Ploiești, pe Șoseaua Vestului, nr.19 (sala de examinare). Se speră ca astfel nu va mai exista aglomerație, iar activitatea lucrătorilor Serviciului Public va fi mai eficientă.

După cum a anunțat Prefectura Prahova, candidații aflați la prima examinare se vor prezenta în vederea verificării dosarului de examen, preluării imaginii faciale, înregistrării în aplicația informatică de examinare și susținerea probei teoretice în zilele de luni, marți, miercuri, joi, vineri, între orele 08.30 – 14.30. Accesul în sala de examen se va desfășura pe serii, după cum urmează: 08.30 – 10.30, 10.30 – 12.30, 13.00 – 14.30. În ceea ce privește reprogramările pentru susținerea probei practice și examinarea candidaților care au fost declarați „respins” la proba teoretică, acestea se vor efectua în zilele de luni, marți, miercuri, joi, vineri, între orele 14.30 – 16.30.

(Foto cu caracter ilustrativ)

20948 vizualizari
29

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Rucareanu Robert ionut 09.05.2018 14:21 As vrea sa ma reprogrameze pentru traseu am fost declarat respin pe8.05.2018 și as vrea sa știi și eu pana pe ce data sa ajuns reprogramarile in județul Prahova campina .
  • Marin Diana Elena 12.09.2018 15:50 Pentru reprogramare examen sala
  • Marin Diana Elena 12.09.2018 16:00 Buna ziua as dori o reprogramare pe data de 28septembrie2018 am declarat respins
  • Admin 12.09.2018 20:03 Noi suntem un site de știri, nu la noi vă programați sau reprogramați pentru examenul auto, ci pe site-ul Prefecturii Prahova - http://ph.prefectura.mai.gov.ro/permise-auto-si-inmatriculari/
  • Radu Damian augustin 13.09.2018 16:18 Ași vrea sa maprogramez pentru examen ca-n se poate
  • Alexandrescu 17.09.2018 21:43 Vreau sa ma programez pentru examen la sala
  • Petre vasile narcis 24.09.2018 11:25 reprogramare sala 27 09 2018
  • Petre vasile narcis 24.09.2018 11:43 buna ziua! Asi dori si eu o reprogramare pe data de28.09.2018
  • Sirbu Angi Danut 05.10.2018 21:40 Pt a da sala
  • Curelea Cristian 18.10.2018 19:04 Examen auto
  • Cravcenco Ana-Maria 29.10.2018 20:04 As vrea sa aman examenul teoretic pt permis
  • Bucur ioana aura 07.11.2018 12:47 Programare examen
  • Dragnea Andreea 10.11.2018 16:07 Bună ziua , as vrea sa sustin examenul teoretic, categoria B
  • Georgiana 16.11.2018 19:52 Cum pot sa ma programez la sala
  • Ilie florentina alexandra 17.12.2018 10:31 Programare azi
  • Godin 28.12.2018 11:46 Vreau sa ma programez si eu la sala
  • Ionuț auras 09.01.2019 20:01 Vreau permis de conducere
  • Admin 09.01.2019 21:45 Nu vă supărați, vreți programare pentru examenul auto și solicitați asta unui site de știri locale? Mult succes!
  • Pirvan ion dorin 17.01.2019 13:39 1485215
  • Pirvan ion dorin 18.01.2019 09:25 Nr. 1485215
  • Bulancea Niculina 03.02.2019 08:52 Este posibil să fiu programată după o lună jumate de la terminarea orelor
  • ion 04.02.2019 11:32 din pacate astea sunt capacitatilor celor care se viseaza soferi....sa ceara informatii la site-uri de stiri
  • Optica consanta 26.09.2019 22:42 As vrea sa ma programez si eu la sala am fost declarată respins pe 10 septembrie si nu stiu cu sa procedez
  • Stoican Monica Elena 23.10.2019 08:23 Cum aflu pe ce dată sunt programată la proba teoretică
  • Nelepcu Constantin 24.10.2019 09:18 As dori o prog.la exam.sala permis B. Am fost prog.pe 28 noimb.2019 ,as dori mai devreme de data stabilita va rog,va multumesc
  • Ungureanu Smaranda 29.10.2019 11:07 Bună ziua!Aş vrea sa mă reprogramez la sală şi nu reuşesc.
  • florin coman 13.11.2019 12:27 Programare examen
  • Babcan Melania 19.11.2019 07:22 Pentru examenul auto la sala din Ploiesti,sos.Vestului 19,trebuie programare ?
  • Neagu Marcela Monica 28.05.2020 11:52 Vreau să mă programez pentru proba teoretică (sală)cum procedez ?am fost programată pe 18 martie dar nu sa putut să dau din cauza stări de urgență! Mulțumesc frumos!

Social

863 vizualizari
13 iul. 2020 07:43

S-a întâmplat în Câmpina, de-a lungul timpului, la data de 13 iulie

Pentru anul 2020, CâmpinaTV.ro v-a pregătit un nou serial - o prezentare a evenimentelor care au avut loc în Câmpina de-a lungul timpului, în fiecare zi a anului. O altfel de prezentare a istoriei localității. Nu avem pretenția că vom reuși să "prindem" toate evenimentele în acest demers strict jurnalistic, este imposibil acest lucru, totuși vom încerca să vă aducem în atenție informații interesante despre oameni și fapte din Câmpina noastră dragă.

2170 vizualizari
12 iul. 2020 14:50

Numărul infectărilor cu COVID-19 crește vertiginos, în timp ce Opoziția tergiversează adoptarea legii privind carantina și izolarea

După ce Curtea Constituțională a decis că măsurile luate împotriva pandemiei de coronavirus sunt neconstituționale, astfel încât statul român a rămas fără instrumentul legal privind obligativitatea carantinării sau izolării cetățenilor, Guvernul a adoptat destul de rapid un alt act normativ prin care redefinește carantina și izolarea. Dar când lucrurile au ajuns în Parlamentul României, inconștiența unora dintre politicieni a bulversat total lucrurile. Pe acest fond, numărul infectărilor cu COVID-19 a crescut vertiginos. La fel și numărul deceselor.... Cine răspunde pentru toate acestea?

Alte stiri recente

2929 vizualizari
12 iul. 2020 12:11

Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată în Prahova de duminică, ora 18.00, până luni, ora 2.00

Administrația Națională de Meteorologie a emis în urmă cu puțin timp o avertizare cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, care se va manifesta și în Prahova, în intervalul de duminică, ora 18.00, până luni la ora 2.00.

3069 vizualizari
11 iul. 2020 20:27

Horia Tiseanu beneficiază de o nouă amânare în procesul în care este acuzat de fapte de corupție. Noul termen, în plină campanie electorală

Pe 9 iulie s-a desfășurat al 23-lea termen al procesului în care primarul municipiului Câmpina, Horia Tiseanu, este acuzat de fapte de corupție. Deși procesul se apropie la această primă instanță de final, s-a reușit o nouă amânare, pe portalul oficial al instanțelor din România fiind afișat la motivul amânării ”lipsă apărare”. (foto)