CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Cad bucăți de tencuială de pe Casa de Cultură "Geo Bogza" din Câmpina

- Actualitate -

Cad bucăți de tencuială de pe Casa de Cultură

De pe fațada laterală a Casei de Cultură, dintr-o zonă situată sub acoperiș, au început să cadă bucăți de tencuială. Încă nu se știe exact cauza, dar probabil că este vorba despre infiltrații la acoperiș, așa cum s-a mai întâmplat în anii anteriori. Casa de Cultură este o clădire reprezentativă a Câmpinei și se impune o intervenție cât mai urgentă pentru rezolvarea problemei.

Din păcate, bugetul alocat în acest an reparațiilor este de doar 10.000 lei, din care 8.000 lei sunt destinați reparării instalației electrice de la unul dintre holuri. Rămâne o diferența de doar 2.000 lei, insuficientă pentru orice altă lucrare. În aceste condiții, conducerea Casei de Cultură a decis să solicite Consiliului Local o suplimentare a fondurilor alocate, la rectificarea bugetară din luna iulie. Sperăm să o și obțină pentru a se putea demara lucrările necesare la fațada afectată. Asta, dacă tot s-a luat decizia, la nivelul administrației locale, ca anul acesta să nu se aloce bani pentru investiții majore la Casa de Cultură, măcar pentru reparațiile necesare să se asigure fonduri.


09 May 2018 19:26 5293 vizualizari


Comentarii






  • 14.05.2018 09:13 Admin Da, așa este, acoperișul Casei de Cultură a fost reparat în urmă cu câțiva ani, dar lucrarea a lăsat mult de dorit, lucru recunoscut inclusiv la nivelul administrației locale. În mod cert, lucrarea a ieșit din termnul de garanție.
  • 13.05.2018 21:20 Maria,eu Din cate imi amintesc Casa de Cultura Campina a fost supusa reparatiilor...Ma intreb, de ce se infiltreaza apa pe la acoperis daca a fost reparat? Inseamna ca lucrarea a fost facuta de mantuiala. Daca lucrarea NU a iesit din termenul de garantie ar trebui facute demersurile necesare pentru ca firma care a executat lucrarea sa repare , pe banii lor, ceea ce s-a degradat .
355 vizualizari 31 Jul 2026 11:45 O nouă avarie pe Strada Orizontului. A fost, din nou, oprită apa!

O nouă avarie pe Strada Orizontului. A fost, din nou, oprită apa!

În condițiile în care HidroPrahova intervenea deja pe Strada Maramureșului, oprind apa în zonă, a mai apărut o avarie majoră și pe Strada Orizotnului.

citeste mai mult
427 vizualizari 31 Jul 2026 11:30 Irina Nistor în Consiliul Local Câmpina: „Primăria nu este parte a contractului de schimbare a rețelei de apă și canal. Nu Primăria oprește apa câmpinenilor!”

Irina Nistor în Consiliul Local Câmpina: „Primăria nu este parte a contractului de schimbare a rețelei de apă și canal. Nu Primăria oprește apa câmpinenilor!”

În fața unei avalanșe de nemulumiri legate de felul în care se derulează proiectul cu fonduri europene al HidroPrahova privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare, nemulțumiri ajunse și în Consiliul Local, primarul Irina Nistor a ținut să facă o serie de precizări.

citeste mai mult
679 vizualizari 31 Jul 2026 00:19 Foștii angajați ai Centrului de Informare Turistică din Câmpina au contestat în instanță concedierea

Foștii angajați ai Centrului de Informare Turistică din Câmpina au contestat în instanță concedierea

Pe 20 iulie, la Tribunalul Prahova au fost înregistrate două cereri privind litigii de muncă.

citeste mai mult
1096 vizualizari 30 Jul 2026 19:49 La Câmpina, pe Strada Sondei a fost suspendat sensul unic

La Câmpina, pe Strada Sondei a fost suspendat sensul unic

Pe perioada lucrărilor anunțate și care au dus la impunerea de restricții de trafic pe Strada Maramureș. s-a decis suspendarea sensului unic de pe Strada Sondei.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV