Puțin înaintea orei 12, în cursul zilei de miercuri, 11 martie, în centrul Câmpinei a avut loc un accident rutier.
Evenimentul rutier s-a produs chiar pe Bulevardul Carol I, la Salcie, în apropiere de intersecția cu Strada Toma Ionescu. Două autoturisme aflate pe același sens de mers, un Logan Break și un Mercedes, acesta din urmă înmatriculat în județul Argeș, s-au izbit destul de violent, mai ales dacă ne uităm cât de șifonat a ieșit Mercedesul din această ciocnire.
Din fericire, nu au fost victime, ci doar pagube materiale.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

"Drumul surpat de la Câmpina a intrat în administrarea Consiliului Județean Prahova și va fi reabilitat până la Paști", spunea președintele CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pe 6 februarie 2026. Ne-am exprimat încă de atunci îndoiala cu privire la respectarea acestui termen, dar am apreciat optimismul președintelui CJ.

Câmpina, cartierul Voila... Strada Voila, în apropierea intersecției cu Strada Buciumului, la ultima stație de autobuz înaintea Spitalului de Psihiatrie Voila.

Un incendiu puternic a izbucnit, marți seară, în localitatea Bănești.

Societatea HidroPrahova anunță că miercuri, 11 martie 2026, în intervalul orar 9.00-13.00, vor fi executate lucrări de izolare a filtrelor l Stația de Tratare a Apei Voila-Câmpina, în cadrul Contractului PH-CL-12 - retehnologizare și automatizare stații de tratare, rezervoare și stații de pompare.