La Sibiu au avut loc, în acest week-end, primele meciuri dintr-o nouă ediție a Campiontului Național de Baschet feminin pentru echipe sub 13 ani. Au participat patru echipe - CSM Mediaș, CSS Sibiu, CSS Ploiești și CS Câmpina.
Echipa de fete sub 13 ani a CS Câmpina, antrenată de Liviu Dochia, a câștigat toate cele trei meciuri, unele chiar într-o manieră categorică: 46-34 cu CSS Ploiești, 61-14 cu CSM Mediaș și 55-15 cu CSS Sibiu.
Nu doar că meciurile fetelor din Câmpina au fost foarte bune, dar dincolo de rezultate, jocul, angajamentul și implicarea dau speranțe că în curând vom putea vorbi de o valoroasă echipă feminină de baschet la Câmpina.

Vineri a început etapa a 25-a din Liga a 4-a, rundă care se va încheia duminică.

Începând de vineri și până duminică sunt programate jocurile din eșalonul de elită al fotbalului județean. Iată programul și delegările:

În zilele de 31 mai și 1 iunie, la Fântâna cu Cireși Câmpina și la Domeniul Cantacuzino Florești vor avea loc două competiții de orientare sportivă, una o cursă prin pădure pe medie distanță (la Câmpina) și o altă de sprint prelungit (la Florești).

La finalul acestei săptămâni sunt programate mai multe competiții sportive în Câmpina și împrejurimi sau în care sunt implicați sportivi sau echipe din zona Câmpina.