Primăria municipiului Câmpina a anunțat vineri că de sâmbătă, 21 decembrie și până marți, 24 decembrie, se instituie restricționarea totală a traficului rutier în intersecția străzilor B. P. Hasdeu cu Oituz.
Măsura este luată pentru finalizarea lucrării de racordare la rețeaua de canalizare menajeră și pluvială a magazinului Lidl din parcarea FIBEC, cu acordul Comisiei pentru Siguranța Circulației.
Recomandarea autorităților către câmpineni și nu numai este să evite zona folosind rute ocolitoare.
În schimb, în caz de urgență, se asigură trecerea pentru ambulanță, poliție, pompieri, mașini de salubritate, precum și pentru aprovizionarea agenților comerciali din zonă.

Zarvă mare vineri seară în cartierul Câmpinița pe Aleea Luminii, acolo unde mai multe echipaje de pompieri au intervenit la un incendiu.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul zilei de joi, 26 februarie, pe Strada IL Caragiale, din Câmpina.

După ce a fost predat Consiliului Județean, tronsonul de drum surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu a revenit în atenția autorităților.

Pe lista plângerilor prealabile la adresa unor hotărâri ale Consiliului Local Câmpina, situație prezentată de Monica Voicu. șeful Serviciului Juridic din Primăria Câmpina, în ședința ordinară de joi după-amiază, s-a aflat și o solicitare mai bizară.