CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

CNI a finalizat licitația pentru sala de sport de la Școala Gimnazială "Ion Câmpineanu" din Câmpina

- Actualitate -

CNI a finalizat licitația pentru sala de sport de la Școala Gimnazială

Compania Națională de Investiții a finalizat procedura de achiziție publică pentru proiectarea și execuția sălii de educație fizică de la Școala Gimnazială "Ion Câmpineanu". O veste bună, având în vedere lunga așteptare a beneficiarilor acestei investiții. Potrivit anunțului de pe SEAP, licitația a fost câștigată de societatea Colen Impex SRL Ploiești, cu prețul de 1.470.776 lei fără TVA. Pe lângă execuția propriu-zisă, suma include proiectarea, asistența tehnică și organizarea de șantier.

"Sala de educație fizică școlară", cum este denumirea proiectului, va fi construită cu bani de la bugetul de stat, prin CNI. De la bugetul local vor fi finanțate ulterior lucrările de racordare a sălii la rețelele de utilități. În acest moment nu se știe când vor demara lucrările, probabil în vara acestui an. A fost semnat contractul dintre CNI și firma care a câștigat licitația, iar în prezent este în curs de realizare partea de proiectare. Terenul pe care va fi construită sala de sport a fost predat prin protocol de administrația locală către Ministerul Dezvoltării Regionale. Este un teren în suprafață de 1.484 mp, situat pe Strada Erupției, în partea stângă a Școlii "Câmpineanu".


08 Apr 2019 21:32 4196 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1143 vizualizari 01 Dec 2025 18:49 Tineri din Bănești au cumpărat și distribuit apă populației

Tineri din Bănești au cumpărat și distribuit apă populației

Comuna Bănești se numără printre cele 13 localități din Prahova afectate de criza apei.

citeste mai mult
7210 vizualizari 01 Dec 2025 18:03 Luni, 8 decembrie, se va relua furnizarea apei la Câmpina, prin HidroPrahova

Luni, 8 decembrie, se va relua furnizarea apei la Câmpina, prin HidroPrahova

După întâlnirea de la Barajul Paltinu de luni după-amiază, la care ministrul Diana Buzoianu nu a mai ajuns, s-au luat o serie de decizii.

citeste mai mult
3307 vizualizari 01 Dec 2025 13:35 Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Criza apei continuă la Câmpina și în alte localități din Prahova și Dâmbovița, peste 120.000 oameni fiind afectați.

citeste mai mult
3707 vizualizari 01 Dec 2025 06:53 Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

În noaptea de duminică spre luni, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă îmbuteliată, care va fi distribuită populației începând cu 1 Decembrie.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV