A treia zi a competițiilor de orientare sportivă, care au avut loc la Câmpina în week-end, a însemnat a doua ediție a Cupei Seva, pe un traseu urban și care s-a bucurat de mare succes în rândurile amatorilor acestei discipline sportive, care prinde tot mai mult și în zona noastră.
Competiția a fost organizată de Clubul sportiv OK Silva, cu sprijinul sponsorilor Hotel Seva și societatea Fil Sam. S-au aliniat la start aproximativ 130 de sportivi, dintre care foarte mulți copii și tineri, ceea ce a fost un motiv suplimentar de bucurie pentru organizatori. La final, festivitatea de premiere a fost onorată și de administrația locală, prin prezența viceprimarului Adrian Pițigoi. Iată și lista câștigătorilor la fiecare categorie în parte:
Feminin, sub 14 ani - Iulia Stupu (CSU Brașov)
Feminin, sub 18 ani - Daria Gălățeanu (CS Metropolitan București)
Feminin, sub 21 ani - Andra Cecilia Anghel (Universitatea Craiova)
Feminin, sub 40 ani - Ana Moldovan (Smart Foxes)
Feminin, sub 50 ani - Natalia Deaconescu (Masters Orienteering Hunedoara)
Feminin, sub 60 ani - Mariana Gheuca (ACS Sănătatea Ploiești)
Feminin, peste 70 ani - Theodora Barbu (CS Otopeni)
Masculin, sub 14 ani - Mihai Mirea (Universitatea Craiova)
Masculin, sub 18 ani - Ioan Iacob (CS Babarunca)
Masculin, sub 21 ani - George Emilian Minoiu (Universitatea Craiova)
Masculin, sub 40 ani - Petru Stupu (CSU Brașov)
Masculin, sub 50 ani - Valentin Gheorghe (Smart Foxes)
Masculin, sub 60 ani - Emilian Minoiu (Universitatea Craiova)
Masculin, peste 70 ani - Lucian Gălățeanu (CS Metropolitan București)
La finalul celor trei zile de competiție în Câmpina și împrejurimi se cuvin aduse felicitări organizatorilor - Clubul sportiv OK Silva Câmpina, pentru că nu este deloc ușor să organizezi o asemeneda competiție, care - iată - a adus la Câmpina peste 100 de sportivi din toate colțurile țării. Din păcate, competiția a fost umbrită de faptul că s-a suprapus cu Serbările Toamnei, astfel încât atenția a fost concentrată în altă parte decât la această frumoasă competiție sportivă.

Miercuri, 1 aprilie, de la ora 16.30, sunt programate jocurile contând pentru optimile de finală ale fazei județene a Cupei României, o competiție opțională, unde s-au înscris doar echipele care au dorit. Iată programul și delegările:

Timp de două zile, sâmbătă și duminică, la Balș, în județul Olt, a avut loc prima etapă a Campionatului Național Individual de Motocros.

La București au continuat duminică finalele Campionatului Național de Atletism pentru copii sub 13 și sub 14 ani.

La Bănești, pe o vreme total neprielnică fotbalului, Sportul a obținut o victorie importantă în fața unui adversar destul de incomod.