CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Consiliul Local și-a desemnat reprezentanții în consiliile de administrație ale celor două spitale câmpinene

- Actualitate -

Consiliul Local și-a desemnat reprezentanții în consiliile de administrație ale celor două spitale câmpinene

La ședința de marți, 26 noiembrie 2024, Consiliul Local Câmpina și-a desemnat reprezentanții în consiliile de administrație ale Spitalului Municipal Câmpina și Spitalului de Psihiatrie Voila.

Ca și în cazul unităților de învățământ, și în cazul spitalelor se schimbă reprezentanții Consiliului Local în CA-uri la fiecare început de mandat. S-au făcut mai multe propuneri, a fost vot secret, iar în urma votului s-a stabilit: consilierii locali Mariana Petre (PCC) și Nicolae Moisescu (PSD) vor face parte din Consiliul de Administrație al Spitalului Municipal, iar consilierii locali Anda Frâncu (PSD) și Andrei Istrate (PSD) vor face parte din Consiliul de Administrație de la Spitalul de Psihiatrie Voila.


28 Nov 2024 08:51 1256 vizualizari


Comentarii






  • 29.11.2024 21:26 emil Aceleasi practici de tip comunist, la fel si cu directorii institutiilor de stat (inclusiv spitale) care trebuie sa fie membrii partidului de la putere. Plus coruptia la angajari de personal, tara asta e pierduta...unora le e frica de partidele asa zise de ei anti ue, anti nato dar nu vad mocirla in care se scalda de 30 + ani....
  • 28.11.2024 09:27 Ion De ce trebuie să numească politicieni/habarniști in Consiliile de Administrație? Ca să mai dea niște bani la prietenii politruci? Consiliile de administrație să fie formate doar din cadrul personalului unității respective! Valabil la toate unitățile și instituțiile din România!
4253 vizualizari 10 Dec 2025 19:31 Doliu la Spitalul Municipal Câmpina. A murit dr. Gabriela Vlad, de la Urgențe

Doliu la Spitalul Municipal Câmpina. A murit dr. Gabriela Vlad, de la Urgențe

Zilele acestea la Spitalul Municipal Câmpina este doliu. S-a stins din viață medicul Gabriela Vlad, medic de urgențe. Avea 58 ani.

citeste mai mult
489 vizualizari 10 Dec 2025 19:02 De joi, 11 decembrie, elevii Școlii de Poliție revin, pe serii, pentru o probă de trageri. Sâmbătă se va lua o decizie privind reluarea activității

De joi, 11 decembrie, elevii Școlii de Poliție revin, pe serii, pentru o probă de trageri. Sâmbătă se va lua o decizie privind reluarea activității

Dacă în privința unităților școlare din Câmpina și celelalte localități afectate de criza apei, s-a decis mutarea deciziei în fiecare școală - fie cu programarea cursurilor online, fie cu programarea activităților din alte programe, la Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr”, decizia a fost una mai dificilă.

citeste mai mult
1263 vizualizari 10 Dec 2025 17:55 Primele demiteri și demisii în scandalul crizei apei de la Paltinu. A fost sesizat și Parchetul

Primele demiteri și demisii în scandalul crizei apei de la Paltinu. A fost sesizat și Parchetul

Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, a prezentat miercuri seară concluziile verificărilor Corpului de Control realizate în cazul crizei apei din Prahova. Buzoianu a anunțat demiterea directorului de la ABA Buzău - Ialomița și demisia directorului Administrației Naționale Apele Române, Florin Ghiță, care ocupa interimar această funcție.

citeste mai mult
1582 vizualizari 10 Dec 2025 17:38 Soluție alternativă: HidroPrahova ar putea cumpăra puțurile de apă ale OMV de la Bănești

Soluție alternativă: HidroPrahova ar putea cumpăra puțurile de apă ale OMV de la Bănești

La nivelul Consiliului Județean Prahova a avut loc o întâlnire a președintelui Virgiliu Nanu cu reprezentanții OMV Petrom, alături de directorul Hidro Prahova, Andrei Bontic, pentru a analiza o posibilă soluție alternativă de alimentare cu apă pentru comunitățile din Câmpina, Poiana Câmpina și Breaza.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV