Meci foarte dificil pentru ambele formații, duminică după-amiază, la Măgureni.
Meci echilibrat, abia după o oră de joc oaspeții reușind să înscrie, în minutul 62, prin Mititelu, același jucător trimițând o minge și în bară.
Pe final, în minutul 80, gazdele puteau egala, dar au ratat o lovitură de pedeapsă.
Antrenorul Mircea Hagianu a trimis în teren pentru Muscelul Câmpina următorul ”11”: Șerban - Floștoiu, Baciu (37 Pantaia), Dafinoiu, Badea, Cordonaș, Mititelu, Prună, Pană (76 Popa; 89 Bucșe), Dumitrașcu (71 Mireanu), A. Vasile.
Runda viitoare, sâmbătă după-amiază, Muscelul Câmpina va întâlni, pe sinteticul de la Căminul Petrol, formația Viitorul Poienarii Burchii.

La finalul acestei săptămâni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Juniori, toate categoriile, la care CSS Constantin Istrati Câmpina a avut zece sportivi participanți. A fost ultima competiție importantă înaintea finalelor din sezonul de iarnă, finale care se vor desfășura la sfârșitul lunii februarie și în prima parte a lunii martie.

Meci echilibrat și pasionant oferit de CS Câmpina și Gloria Buzău într-o nouă rundă a Campionatului Național de Handbal feminin pentru juniori II.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol a continuat șirul meciurilor amicale disputate în cursul zilei de sâmbătă.

Echipa feminină de handbal juniori III a CS Câmpina nu a putut juca la Câmpina în această etapă meciul de pe teren propriu, din cauza faptului că Sala ”Grigorescu” a fost ocupată de un concurs de robotică.