CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

La Câmpina, în primul trimestru, persoanele juridice mai conștiincioase decât cele fizice la plata impozitelor

- Actualitate -

La Câmpina, în primul trimestru, persoanele juridice mai conștiincioase decât cele fizice la plata impozitelor

Finalul lunii martie a reprezentat primul termen de plată pentru obligațiile fiscale datorate de persoane fizice și juridice la bugetul local.

Am solicitat Primăriei municipiului Câmpina date privind nivelul încasărilor la 31 martie 2025, iar situația este următoarea.
Pentru persoanele fizice, din totalul obligațiilor fiscale pe care acestea le aveau față de bugetul local până la expirarea primului termen de plată din acest an (31 martie) s-au colectat 5.601.947 lei, reprezentând 74,02%. După cum se știe, cei care au achitat integral impozitele pentru locuințe, mașini și terenuri, până la 31 martie, au beneficiat de o reducere de 10%.
La nivelul persoanelor juridice se stă mai bine, acestea achitând către bugetul local suma de 9.390.416 lei, ceea ce reprezintă 82,57% din totalul obligațiilor pe care le aveau de plătit la bugetul local.
Următorul termen scadent de plată a impozitelor locale atât pentru persoanele fizice, cât și pentru cele juridice este 30 septembrie 2025.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


25 Apr 2025 07:03 1192 vizualizari


Comentarii






  • 25.04.2025 20:48 Mircea Deci 10% bonus se acorda pentru achitarea obligatiilor inainte de scadenta trimestriala? Adica am 10% reducere daca achit inainte de 30 Martie obligatiilepe trimestrul 1, si daca achit pe 28 iunie obligatiile pentru trim 2 am iar 10% reducere? Sau trebuie sa achit impozitul pe tot anul inainte de 31 Martie ca sa am reducere?
  • 25.04.2025 16:14 diss 👏
96 vizualizari 09 Feb 2026 19:35 Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Team Undefined, echipa de robotică a Colegiului Național „Nicolae Grigorescu” din Câmpina s-a calificat pentru faza națională a concursului First Tech Challenge, probabil cel mai tare concurs de robotică din țara noastră.

citeste mai mult
102 vizualizari 09 Feb 2026 16:33 Un bărbat a fost arestat pentru conducerea unui autoturism fără permis în mod repetat

Un bărbat a fost arestat pentru conducerea unui autoturism fără permis în mod repetat

S-au înmulțit situațiile în care conducătorii auto ajung în arestul Poliției pentru încălcări ale normelor rutiere, măsura dorindu-se a duce la o scădere a numărului der infracțiuni comise de conducătorii auto.

citeste mai mult
634 vizualizari 09 Feb 2026 11:00 Cu o alcoolemie de 1,32 mg/l alcool pur în aerul expirat, un bărbat a produs un accident pe DN1, la Comarnic. A fost arestat de polițiști

Cu o alcoolemie de 1,32 mg/l alcool pur în aerul expirat, un bărbat a produs un accident pe DN1, la Comarnic. A fost arestat de polițiști

Polițiștii prahoveni au fost sesizați duminică, 8 februarie, de producerea unui accident rutier pe DN1, la Comarnic.

citeste mai mult
608 vizualizari 08 Feb 2026 21:59 Echipa de robotică Undefined Câmpina, premiată la etapa regională a First Tech Challenge

Echipa de robotică Undefined Câmpina, premiată la etapa regională a First Tech Challenge

La Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploiești a avut loc, la finalul săptămânii, etapa regională sud-est a Campionatului First Tech Challenge, una dintre cele mai importante competiții de robotică din România.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV