Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis pentru miercuri, 7 mai, o avertizare de inundații, inclusiv la nivelul județului Prahova.
Deja la Gornet, pe Valea Teleajenului, ISU Prahova a fost nevoit să intervină pentru a ajuta la evacuarea apei dintr-o gospodărie.
Mult mai gravă a fost situația pe Valea Slănicului, unde a căzut grindină de s-a așternut... un covor alb. De dimensiuni destul de mari, grindina a făcut ravagii în gospodăriile din această zonă destul de apropiată de cea a Câmpinei. Imaginile ne-au fost transmise de un cititor CâmpinaTV.ro și sunt surprinse în comuna Vărbilău.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Ministerul Educației a publicat marți după-amiază rezultatele la Evaluarea Națională, examen la care absolvenții clasei a VIII-a de la școlile câmpinene s-au descurcat bine.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Miercuri, 1 iulie, este data de la care crește valoarea amenzilor, odată cu mărirea salariului minim brut, față de care se raportează și punctul de amendă.

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.